Trasa vedoucí areálem chemického závodu Spolchemie odlišuje Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem od všech ostatních závodů RunCzech běžecké ligy.

Každá běžecká kulisa má svoje kouzlo a kouzlo té ústecké je nenapodobitelné. Kromě chemičky běžce trasa zavedla po Labské stezce až k hradu Střekov a do centra města.

Tentokrát závod neovládli běžci z Afriky, ale z Německa. První v čase 1 hodina, 4 minuty a 10 sekund doběhl Tom Gröschel, hned za ním byl jeho krajan Nic Ihlow.

Nejlepším domácím závodníkem byl třetí Jakub Zemaník s časem 1 hodina, 6 minut a 23 sekund. Mezi ženami doběhla první Hana Homolková v osobním rekordu 1 hodina 18 minut 10 sekund. „Celý závod jsem běžela sama, tudíž jsem byla docela překvapená, když jsem překonala svůj osobní rekord,“ prohlásila v cíli Homolková, která letos vyhrála také v Karlových Varech a v Olomouci.

Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem
Ženy: 1. Hana Homolková (ČESKO) 1:18:10 (personal best), 2. Tereza Jagošová (ČESKO) 1:21:15, 3. Ivana Sekyrová (ČESKO) 1:23:52, 4. Zuzana Rusínová (ČESKO) 1:24:45, 5. Lenka Kůsová (ČESKO) 1:29:17.
Muži: 1. Tom Gröschel (Německo) 1:04:10, 2. Nic Ihlow (Německo) 1:06:17, 3. Jakub Zemaník (ČESKO) 1:06:23, 4. Petr Pechek (ČESKO) 1:09:04, 5. Petr Hošna (ČESKO) 1:09:28.
Zdroj: RunCzech