Město cenu pozemku v zahrádkářské kolonii u Habrovického rybníka nesníží. Zastupitelům předloží k projednání návrh prodeje, který počítá s 800 korunami za metr čtvereční.

„O podmínkách prodeje rozhodne zastupitelstvo města. Cena byla určena ze znaleckého posudku," sdělila Romana Macová, ústecká tisková mluvčí.

Jedinou nadějí zatím zůstává, že by některý ze zastupitelů dal protinávrh na snížení ceny a získal by dostatečnou podporu. To podle Stanislava Dunaje ze Spolku zahrádkářů U Habrovického rybníka sdělila primátorka Věra Nechybová a její náměstek Pavel Dufek části majitelů chatiček na nedávném setkání ve všebořické restauraci Junior.

„Zahrádkáři si ale snížení kupní ceny zaslouží, i když nám město prodává jen pozemek pod chatičkami. Už jen proto, že tu dřív byla neúrodná navážka. Dost se nadřeli," poznamenal Stanislav Dunaj.

Chtěl tím upozornit, že všechnu práci na zvelebení pozemků odvedli sami zahrádkáři před zhruba třiceti lety během akce „Z".

Co se zbývajících částí pozemků týká, mimo zastavěnou plochu, další postup město podle mluvčí Macové teprve stanoví. Například možnosti budoucího pronájmu, předkupního práva a podobně. Prozatím platí i možnost cenu za pozemek pod chatičkou zaplatit na splátky.

Podstatné snížení ceny požaduje po ústeckém vedení i Základní organizace Zahrádkářského svazu ČR U Habrovického rybníka, od níž se stejnojmenný spolek po předchozích sporech uvnitř organizace odštěpil.

Kromě argumentů o stovkách odpracovaných hodin při akci Z poukazují na to, že prodávané části pozemků rozhodně nejsou stavebními parcelami, jimž se nabídka odprodeje svou cenou blíží. Jako plochu pro rekreaci je vede územní plán, nehledě prý na další problémy.

„Vždyť ten kopec se zahrádkářskou kolonií ujíždí. Některé chaty jsou už narušené. Dokladují to fotografie. Rozhodně to nejsou parcely pro stavbu," upozornil tajemník základní organizace Zdeněk Beránek. S městem, přesněji s náměstkem primátora Jiřím Madarem budou vyjednávat koncem měsíce.