"Objíždíme některá určená místa, kde jsou zaregistrovány pětikilometrové trasy s koučem, v Ústí nad Labem je to třeba cyklostezka na Střekově, kde svou skupinu vede Zuzka Kotěšovcová. Byli jsme už v Liberci a Karlových Varech, po Ústí nás čekají Č. Budějovice, Olomouc a Praha. Podmínky nejsou složité - zaregistrovat se a uběhnout za tři měsíce 125 kilometrů. Patnáct nejlepších z celé republiky obdrží věcné ceny od sponzorů. Je to vlastně taková mezihra, od září si zase zaběháme půlmaratony a maratony," ochotně vysvětloval Štěpán Hickel. 

V úterý 23. června přesně v 18 hodin se nedaleko nového mostu na střekovské straně sešla parta běžeckých nadšenců, aby odpověděla na pražskou výzvu a rozhýbala sportovce všech věkových kategorií. Ústečtí už mnohokrát prokázali, že běhat umí. Modrý oblouk s časomírou byl vidět z Mariánské skály, barevný had z lidských těl kopíroval břeh řeky až ke zdymadlům, potom se vracel zpět. Pořadatel napočítal 65 jmen. 

Zuzka Kotěšovcová měla povolenou koloběžku, na které se vezl společně s mámou i malý Vojta, speciální dres naznačoval, že běžecká rodinka chystá překvapení. Všechny lavičky na nábřeží byly obsazeny, cyklisté tleskali běžcům, běžci cyklistům. Pokud koronavirus vyženeme z ulic, můžeme se opět těšit na Ústecký půlmaraton, termín 19. září prozatím nikdo nezrušil.