Lidé se sejdou v mnoha městech i obcích, na náměstích a návsích, na akcích oficiálních i čistě sousedských. Užijí si společné sváteční chvíle, skvělou atmosféru, a zazpívají si šest vánočních písní. Tentokrát to budou Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce valaši, Rolničky a Vánoce, Vánoce přicházejí.

close Česko zpívá koledy 2023 info Zdroj: Deník zoom_in Všechny podrobnosti o akci najdete na webu ceskozpivakoledy.cz. Jsou tam i kompletní texty písní, které si můžete pohodlně stáhnout do mobilního telefonu. Zároveň v den konání vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

V Ústí nad Labem letos společné zpívání podpoří známá skupina Divokej Bill. A pokud budete ve středu 13. prosince odpoledne náhodou třeba v Plzni, akci Česko zpívá koledy tam navštíví členové kapely Čechomor, které severočeská metropole přivítala při této příležitosti před rokem. 

Jak přihlásit „zpívací“ místo? 

A jak se zúčastnit? Stačí si na interaktivní mapě, která je k dispozici na webu ceskozpivakoledy.cz, ověřit, kde se ve vašem okolí bude zpívat. Pokud rádi organizujete, můžete pomocí jednoduchého formuláře přihlásit další místo. Třeba právě vaši kamarádi a sousedi zatím váhají, kam se vpodvečer 13. prosince vydat.

V případě, že se z jakýchkoli důvodů nemůžete připojit osobně, ale chcete si společně s ostatními zazpívat, ani to není problém. Stačí si jen naladit v uvedený čas Český rozhlas a můžete notovat spolu s rádiem třeba při pečení vánočního cukroví.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in

Mohlo by vás zajímat: Brná nabízí zimní koupání. Pára nad bazénem slibuje zážitek jak od gejzíru

Zimní koupání v Brné. | Video: Janni Vorlíček