Nákupní zóna ve všebořické Havířské ulici se rozšíří. Po Baumaxu, Tescu a Möbelixu v ní vyroste do konce roku obchodní dům s nábytkem Kika.

Vizualizace obchodu.

Stavbu budovy rakouského prodejce nábytku zatím připomíná nově vybudováná příjezdová silnice. „Když jsme projížděli s manželkou kolem Baumaxu, tak jsme si všimli, že tu vyrostla nová křižovatka. Lidé si stěžují, že nemají peníze, ale pořád se staví nové obchody. Nevíte, kdy to bude hotové?“ napsal v e-mailu čtenář Ústeckého deníku Pavel Kopecký.

Vyjádření vedení společnosti Kika k výstavbě prodejny se Deníku nepodařilo získat. Na telefonický ani písemný dotaz společnost nereagovala.

Sdílnější byla pražská projekční kancelář F.S.P., která ústeckou prodejnu Kika projektovala. Podle jejího ředitele Karla Frankla by měla být prodejna hotová do Vánoc. „Stavební práce na výstavbě komplexu by měly začít do tří neděl. Výstavba prodejny by měla trvat nejdéle osm měsíců. Ve Všebořicích vyroste dvoupodlažní dům o rozloze zhruba sedmi tisíc metrů čtverečních. Parkoviště bude mít 186 míst,“ řekl Frankl.

Podle zjištění Deníku by v nové prodejně mělo nalézt práci zhruba čtyřicet lidí.

Výstavbu nového obchodního centra oslovení Ústečané vítají. Martině Ottové se líbí, že přibudou ve městě nová pracovní místa. „Otázkou je, jestli kvůli nově vybudovanému řetězci jiné obchody nezkrachují. V Ústí moc obchodů s nábytkem není, tak by zase Kika nemusela poznamenat tolik konkurenci,“ řekla Ústečanka.

Vizualizace obchodu.

S vybudováním obchodního centra se mluví o zvýšení dopravy ve Všebořicích. Vedení města uvažovalo již několikrát v minulosti o vybudování světelné křižovatky ulic Všebořická Lipová Plynárenská kvůli husté dopravě. Tato křižovatka je velmi vytíženou, protože svádí dopravu ze sídliště Spartakiádní.

Jak uvedl vedoucí odboru dopravy města Dalibor Dařílek, v letošním roce se s výstavbou určitě nezačne. „Mohu říci jen jedno. V investičním rozpočtu zařazeno vybudování světel na křižovatce není,“ doplnil Dařílek.

Šéf ústecké dopravní policie Karol Kočárek by raději na této křižovatce viděl kruhový objezd. „Místo tam na něj je. Světelná křižovatka by měla za následek zvýšení ekologické zátěže. Navíc by se na křižovatce tvořily kolony aut stojících na semaforech,“ řekl.

Vizualizace obchodu.

Fakta o obchodu

Kika má v úmyslu vybudovat ve Všebořicích dvouposchoďový obchodní dům s nábytkem a bytovými doplňky. Zastavěná plocha má činit 3,5 tisíce metrů čtverečních. Na přilehlé parkoviště se vejde 186 aut. V novém centru slibuje mimojiné také vytvořit na 40 nových pracovních míst.

Vizualizace obchodu.

Vizualizace obchodu.