„Chci být maximálně úsporný. Raději bych ty peníze dal na nějakou charitu. Využijeme všechny podklady, které se dají použít z minula. Náklady odhaduji tak do milionu korun, ale v tom je i kampaň do krajských voleb našich kandidátů," řekl současný senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz).

Zaplatím to sám

Na osm set tisíc korun přijde kampaň podnikatele Martina Hausenblase. „Bude-li třeba, zaplatím to sám," uvedl nedávno. Ale podporu včetně té finanční mu slíbili zástupci Strany zelených i Pro! kraj.

Tři sta až čtyři sta tisíc korun by mohly činit na kampaň kandidáta ODS Jana Tvrdíka. „Něco dám sám, něco budou peníze z centra a z regionu a snad i od sponzorů," uvedl Jan Tvrdík. Podle jeho názoru by taková částka měla stačit na kampaň mezi lidmi.

Představu o finanční náročnosti své kampaně zatím nemá kandidát ČSSD Vít Štefl.

„Z Prahy jsem zatím žádné informace o úsporných opatřeních nedostal. Můj vlastní příspěvek může být jen minimální. Na kampaň asi dáme méně než ODS. Podle mě nejde o to za kolik, důležitější je jak. Chci vést kampaň slušnou bez osobních útoků. Jestli na mě někdo útočit bude, je to jeho věc, já to dělat nebudu," zdůraznil Vít Štefl.

Jméno zveřejníme až 7. května

Kampaň Ilony Tajchnerové (TOP 09) prý nebude stát statisíce korun. „Nejsem příznivcem tváří, které se na lidi dívají z plakátů a bilboardů na každém rohu. Strategii teprve dolaďujeme. Chci se věnovat setkávání a rozhovory s lidmi. Buď mě znají a vědí, kdo jsem, a když ne, nepomůže jim v tom žádná plakátovací kampaň," je přesvědčena Ilona Tajchnerová.

S velmi skromnou kampaní počítají komunisté, kteří v ústeckém senátním obvodě nominovali krajského úředníka Stanislava Körnera. „Máme na kampaň včetně krajských voleb kolem devadesáti tisíc korun," uvedl okresní předseda KSČM Pavel Vodseďálek.

Svého kandidáta zatím nezveřejnilo ANO. „Jméno máme, ale zveřejníme ho až 7. května při zahájení kampaně. Ta by mohla stát do milionu korun," informoval Jakub Komárek, krajský manažer.

Volební kampaň si minule zčásti financoval Jan Eichler, který kandidoval jako nezávislý s podporou SZSP. „Dal jsem do toho sto tisíc korun. Byl to velký zásah do rozpočtu, ale nelituji. Jako zkušenost to bylo k nezaplacení," svěřil se Jan Eichler.