Příprava pouti běží už od středy, a proto je uzavřen průjezd centrem města. „Objízdné trasy jsou vyznačené po okrajových komunikacích ve městě, ale jsou určené hlavně pro místní obyvatele a návštěvníky pouti. K tranzitu jsou nevhodné. Doporučujeme všem, kteří by Chabařovicemi jen projížděli, aby využili silnici I/13," uvedl starosta města Josef Kusebauch.

FOTBAL, AUTOCROSS, ŠERM, COUNTRY I DUDÁCI

A jaký je program pouti? V sobotu od 10.00 do 16.00 budou na hřišti FK Slovan fotbalová utkání, v Motoareálu bude ve 12.00 autocross a ve 13.00 flattrack. Ve 14.30 vystoupí šermířský spolek Hartigo u kruhového objezdu, v 15.00 zahraje country kapela Desperádi pod kaštany u KD Zátiší, v 17.00 ji vystřídá dudácká muzika Bedrník a v 19.00 se Desperádi pod kaštany zase vrátí.

Večer ve 20.00 vypukne pouťová zábava na hřišti FK Slovan a ve 22.00 bude u kruhového objezdu ohňostroj.

V neděli bude na hřišti ve 14.00 fotbalové utkání. Zájemci mohou navštívit otevřené Muzeum města Chabařovice rozšířené o expozici historického informačního systému a dobové předměty. Připravena bude řada pouťových a zábavních atrakcí, které lákají malé i velké.

ATRAKCE STOJÍ SPOUSTU PENĚZ

„Na pouť chodím každý rok vždy už od pátku. Nejvíc mě baví atrakce jako centrifuga. Akorát jsou čím dál dražší. Vloni jsem utratila skoro dva tisíce," přiznala patnáctiletá Lucie Bobeková z nedalekých Roudníků.

Dopravu do Chabařovic posílí historický autobus nasazený na trati Ústí nad Labem - Teplice.