Charitativní sbírka oblečení Kilo za kilo proběhne v obchodním centru Forum v Ústí nad Labem. Za darované věci mohou lidé získat stokorunové poukázky na nákup v obchodech ve Foru. Akce se uskuteční v pátek a v sobotu 27. a 28. března.

Čisté oblečení

„Ve Foru bude umístěn informační stánek, u kterého budou přebírat pracovníci charity oblečení. To oblečení zkontrolují (věci je potřeba věnovat čisté a nepoškozené), zváží a vydají potvrzení, na základě kterého pracovníci Fora vydají dárkové poukazy," informovala Radka Neprašová, projektová manažerka Oblastní charity Ústí nad Labem.

„Stánek bude umístěn v prvním poschodí na přemostění nedaleko dětského koutku. Poukázky budou přijímat všechny prodejny, kromě Billy a kina 5 D," dodal marketingový manažer Fora Jaroslav Černý.

Dárkový poukaz

Hodnota dárkových poukazů bude 100 korun a lidé je získají za minimálně kilogram oblečení, za den takto mohou dostat dva poukazy.

Oblastní charita shání zejména pánské oblečení a boty, ale ocení i dámské či dětské oblečení, čisté a nepoškozené.

„Oblečení budeme v obou dnech převážet do Azylového domu Samaritán a zároveň na magistrát města, který nám půjčí prostor ke skladování. Oblečení se poté bude třídit a rozdávat potřebným uživatelům služeb Oblastní charity a dalším organizacím, které poskytují sociální služby," uvedla Radka Neprašová.