Klíčové okamžiky posledních dnů

• 18.2. Ústecký magistrát podal žádost na registraci ochranných známek Činoherního studia.

„Značku lidé zneužívali po celé republice. Například nějaké obnažené ženy si ji lepily na ňadra. Registrací tak chráníme tradiční a cennou značku, která bude v dobrých rukách města Ústí nad Labem," vysvětlil radní Pavel Dlouhý.

• 20.2. Činoherní divadlo nepožádalo o grant.

• 25.2. Začíná další vyjednávání o existenci současného divadelního souboru. Na magistrátu se sešli vyjednavači divadla s radním Pavlem Dlouhým a zastupitelem Jakubem Zavoralem.

• 26.2. V kavárně Alibi za divadlo jedná děkan FUD Michal Koleček a Pavel Dlouhý s Jakubem Zavoralem. Výsledkem byla kompromisní varianta, že činohra dostane 8 milionů korun ročně, a to do roku 2017. Nájemné za budovu se mělo snížit na symbolickou korunu ročně.

• 27.2. Mimořádně zasedají radní. Činoherním studiem se nezabývali. „Slíbil jsem, že návrh předám radním. To jsem udělal," řekl Pavel Dlouhý.
„Radní Pavel Dlouhý nám doporučil, abychom na radu nechodili, že by to bylo kontraproduktivní. Odmítli jsme proto hodinu před zahájením pozvání primátora," uvedl vyjednávač za Činoherák Jan Kvasnička.

• 28.2. Divadlo svolalo mimořádnou tiskovou konferenci.

„Pokud nám zastupitelé v pondělí 3. března neodsouhlasí dotaci na letošní sezonu, o.p.s. Činoherní divadlo definitivně končí," řekla mluvčí divadla Jana Válková.

„Primátor Vít Mandík předloží zastupitelům řešení celé situace. Chceme, aby činohra ve městě dál fungovala a značka Činoherního studia byla zachovaná a rozvíjela se," uvedl Pavel Dlouhý.