V Dobré čajovně v Ústí nad Labem si s ním v úterý 24. září v podvečer můžete dát Železnou lady, Fénixe nebo čaj z provincie Futien, který nikde na světě neochutnáte.

Bingo Lee navštíví Dobrou čajovnu v Ústí nad Labem v rámci oslav Dvacátého výroční Dobrých čajoven. „Už v pondělí se konala první degustace a přednáška v čajovně v Teplicích a měla úspěch. Desítka lidí přišla ochutnat nejen čajové čínské skvosty, ale hlavně si popovídat s odborníkem na slovo vzatým," popisuje akci majitelka Dobré čajovny v Teplicích a Ústí nad Labem Monika Jindrová.

Pro znalce čaje i ty, kteří zamíří do čajovny poprvé, je připraveno sedm druhů nápoje. Půjde o průřez všemi druhy toho nejlepšího z jižní Číny. „Bingo s sebou přivezl čaj, který je možné pít jen v provincii Futien, odkud pochází. Zpracovává ho totiž jeho matka. Je to taková domácí receptura a rozhodně stojí za ochutnání," usmívá se Jindrová.

Ochutnat byste měli i čaj s názvem Lapsang. Jde totiž o takzvaný zauzený čaj, který se zpracovává pomocí „uzení" na borovém dřevě. Jeho chuť a vůně je tedy velmi netypická. V podstatě je cítit po uzeném sýru. 

Naprostou novinkou, kterou si Monika Jindrová přivezla ze své cesty po Číně, je i PU-ER, který je vyroben z čajových pupenů. I ten budete moci ochutnat, když dorazíte v úterý od osmnácti hodin do Dobré čajovny v Ústí nad Labem.

Zpracovala Zlata Jílková