Ústečané mají šanci dočkat se akvaparku na Klíši a možná i nákupu trolejbusů pro dopravní podnik. Poslední kroky vlády naznačují, že by se již brzy mohl otevřít již přes rok uzavřený dotační program Severozápad. A hlavně by se z něho mohly čerpat peníze mnohem déle, než je podle současných pravidel možné. To by umožnilo prostředky vyčerpat.

První dobrá zpráva přišla tento týden. Vláda nebude po Ústeckém a Karlovarském kraji chtít zaplatit celou Bruselem požadovanou korekci ve výši asi 2,1 miliardy korun.

Druhá pozitivní zpráva přišla z ministerstva pro místní rozvoj. To se nyní snaží v Bruselu prosadit rozvolnění takzvaných pravidel n+2 a n+3.

Více čtěte v tištěném sobotním Ústeckém deníku!

Přečíst si v něm budete moct také o tom, jak horké počasí ohrožuje zvířata. Důležitý je pitný režim, přes poledne vycházet jen na nezbytné venčení.

Usednout za volant městského autobusu a v pořádku dovést cestující z centra Ústí do osm kilometrů vzdálených Ryjic. Takový je cíl hráčů počítačové hry, pro niž mladý vývojář ze severu Čech vytvořil reálné prostředí jedné z ústeckých linek MHD. Odpovídá typ autobusu, zastávky, jízdní řády, ale i zvuky a hlášení. I o tom si můžete přečíst v sobotním Ústeckém deníku.

Chybět nebudou ani fotografie miminek, která se narodila v uplynulém týdnu v ústecké porodnici.

A těšit se můžete i na soutěž o rodinné vstupenky do cirkusu Jo-Joo.