„Nečum!" vykřikl nepřizpůsobivý muž na mladíka, který pozoroval, jak po nástupu do trolejbusu z kapsy muž vytáhl zmuchlaný lístek, který mu nešel označit. Tak vylíčil Ústeckému deníku začátek incidentu Dušan S., který se stal obětí surového napadení, po němž skončil s krvavou ranou nožem v nemocnici.

„Cestoval jsem trolejbusem s kamarádkami z centra do Krásného Března. Na zastávce Vojanova přistoupil muž kolem pětadvaceti let snědé barvy pleti, kterému nešel označit lístek. Řidič na jeho chování nereagoval a čekal. Když jsme se podívali, jak dlouho budeme ještě stát, tak na mě vykřikl: Nečum! Dál jsem se bavil s kamarádkami a nevšímal jsem si ho. Když prošel kolem řidiče, strčil do mě a dal mi pěstí do břicha. Začal jsem se bránit," popsal začátek incidentu napadený.

Ostatní cestující poté agresora chytili a odtáhli ho do zadní části trolejbusu. O zastávku dál u autoškoly však Dušan S. vystoupil. „On vystoupil také. Zezadu na mě skočil a strhl mě za batoh. Začal jsem se bránit. Když ucítil, že nad ním mám převahu, najednou vytáhl něco jako klíče nebo nůž. Začal tím do mě bodat. Padali tam vyhrůžky typu „podřežu tě" a podobně," popsal celý incident Dušan S.

Poté skončil se zraněními na Emergency Masarykovy nemocnice. „Pacienta jsme přijali se zhmožděninami v oblasti hlavy a horní části těla. Jeho poranění si vyžádala ambulantní ošetření a pacienta jsme následně propustili domů," uvedla mluvčí nemocnice Markéta Rybínová.

Mluvčí ústecké policie Valerie Bartošová uvedla, že napadení evidují. „Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování až do ukončení výslechů nebudeme k případu sdělovat bližší informace," řekla stroze Bartošová.

Na případ Ústecký deník upozornila matka napadeného. „Bylo by dobré informovat veřejnost, co se v našem městě děje. Je to neskutečné, ale jak se nemáme bránit? Bydlím na sídlišti Mojžíř a to by jste měli zdokumentovat, jak se zde chovají nepřizpůsobiví. Nemají zájem dělat nic, jen řvát celou noc u hospody a když jedu ráno do práce, abych se bála jít na zastávku," uvedla Jana S.

Jiří Liška, ústecký instruktor sebeobrany, uvedl, že neexistuje jednotná „kuchařka" jak se v takovém případě bránit. „Lidé by si měli hlavně všímat a vnímat dění okolo sebe. Když už dojde k nějakému incidentu, snažte se, pokud je to možné, držet případného útočníka co nejdále od těla," řekl Liška.

Podle průzkumu ústeckých studentů se právě v Neštěmicích cítí lidé v Ústí nejméně bezpečně jen 11 % se nebojí.