Opuštěný bicykl na ústecké Masarykově ulici. Nikdo si ho nevšímá přes tři hodiny. V tom se ke kolu pomalu přitočí figurka v oranžovém triku. Snaží se vzbudit dojem, že tu stojí náhodou. Netuší ovšem, že právě sedá na lep nástraze.

Kolo totiž snímá skrytá kamera v rámci kampaně České pojišťovny, nazvané Bez kola. „Cílem bylo formou nadsázky poukázat na stále se zvyšující počet krádeží kol a upozornit na možnosti jejich pojištění," popisuje projekt Jan Marek z České pojišťovny.

Zdroj: Youtube

Mezitím se muž na videu přestává tvářit, že ho kolo nezajímá. Přitočí se k němu pomalu jak Arsene Lupin a vzápětí se zdá, že k sobě individuum i kolo nerozlučně patří a že jen tu postávají, než „páníček" vyřídí hovor. Ten se poté, co mobil strčí do kapsy, chopí řidítek a mizí za rohem.

Více čtěte v tištěném čtvrtečním Ústeckém deníku!

Přečíst si v něm budete moct také o tom, že kraj hledá dopravce pro Ústecko. Smlouvu má nová společnost dostat na deset let. Bude muset splnit řadu podmínek.

Za ubodanou taxikářku pojede smuteční kolona. Taxikáři nejen z Ústí, ale i z okolních měst se rozhodli v den pohřbu jet za ubodanou kolegyni smuteční jízdu. Chtějí uctít její památku a upozornit na násilí. I o tom si můžete přečíst ve čtvrtečním Ústeckém deníku.

Najdete v něm ale také řadu dalších zajímavých a užitečných informací. A těšit se můžete i na soutěž o rodinné vstupenky do cirkusu Jo-Joo.