Volební komise, urna, plenty a voliči. V to se ve středu proměnila jedna ze tříd Obchodní akademie v Pařížské ulici. Škola se zapojila do projektu Studentské volby. „Chceme takto i přimět spolužáky, aby se více zajímali o politiku," řekl Deníku předseda studentské volební komise Jan Müller.

Volby jsou jiné než ty skutečné. Studenti dostanou jen jeden volební lístek a hlas mohou dát jen jedné straně. Kroužkování kandidátů možné není.

Více čtěte v tištěném čtvrtečním Ústeckém deníku!

Dům poničený povodní opravují už téměř čtyři měsíce. Z dotace, na kterou dlouho čekali, jim však nakonec nic nezůstalo. Dvacetitisícový příspěvek jim ukradli spolu s celým autem. I o tom si můžete přečíst ve čtvrtečním Ústeckém deníku.

Přečíst si v něm můžete také o tom, že v říjnu je nejvhodnější čas na očkování proti chřipce. Jak vysvětlila ústecká imunoložka Karola Haasová, už jsou vyrobeny vakcíny na letošní virus sezónní chřipky, zároveň ještě nezačaly malé infekce jiných virů a nehrozí komplikace.

A řidiče jistě budou zajímat informace o tom, že na jedné z nejrušnějších křižovatek v Ústí už nepovede hlavní silnice rovně z Velké Hradební k Benešovu mostu, ale doleva k pěti obloukům.