O jeden velký romantický zážitek je najednou město Ústí chudší. Promítat filmy pod hvězdami se v Letním kině už nebude, amfiteátr bude do budoucna sloužit jen ke koncertům a festivalům. Smutnou zprávu pro mnohé Ústečany uvedl Ústeckému deníku Petr Špás z ústeckého kulturního střediska, které Letní kino spravuje.

„Letos se v Letním kině bude promítat pouze v rámci napoleonských slavností. Kino jako běžné Letní kino fungovat nebude," řekl Špás a dodal důvod: „Příčinou je technika. Distributoři již nevyrábějí 35 mm filmové pásy. Všechny filmy jsou pouze v digi formátech. My máme jen projektory na 35 mm filmový pás."

Návštěvnost Letního kina: Rok 2009: Celkem přišlo 2 500 diváků, průměr na jeden film byl 200 lidí. Nejvíce jich přišlo na film Doba ledová 3 (560 lidí na 1 promítání).
Rok 2010: Na sedm titulů a třináct představení přišlo 1 500 diváků – průměr byl 115 diváků.
Rok 2012: Na jeden film přišlo průměrně pouze 51 diváků.
Zaujalo nás: Letní kino se postavilo v roce 1951. V roce 1969 na Filmovém festivalu pracujících přišla na představení největší návštěva v Ústí vůbec. Film Všichni dobří rodáci vidělo tehdy 7 500 diváků.

Více se dočtete hned ráno v pondělním Ústeckém deníku

V něm také najdete reportáže z několika akcí na Ústecku včetně fotografií - Jak dopadla Porta? Kolik cyklistů si to rozdalo v závodě kolem Milady? Kolik lidí přišlo do ZOO na Dětský den? Jak se Ústečanům líbila muzejní noc a projížďka kočárem?

V Ústeckém deníku ještě tento týden najdete kupon do soutěže o Nej miminko roku!

Byli jsme se také podívat na fungování nového multifunkčního hřiště na Severní Terase - chodí tam někdo?

Číst Ústecký deník se vyplatí!