„Materiál byl z programu jednání stažen," informovala mluvčí města Romana Macová.

NESPLNITELNÉ PODMÍNKY

Náměstek primátorky Pavel Dufek věc objasnil podrobněji. „Bohužel se ukázalo, že tento dotační titul nebudeme moci využít, podmínky se zdají nesplnitelné. Neznamená to, že cyklostezku odložíme. Máme na ni připraveny peníze z vlastních zdrojů a pravděpodobně začneme letos a v příštím roce bude hotova," slíbil náměstek Dufek.

„Byli jsme na fondu o tomto projektu jednat. Ale nedopadlo to dobře, jedním z problémů je, že by cyklostezka netvořila ucelený celek. Jde o to, že její součástí je kousek příjezdové cesty k zázemí tenisových kurtů. Provoz je tam sice minimální, ale vadilo by to. Splnění všech podmínek fondu by realizaci akce oddálilo a ani tak bychom neměli jistotu, že dotaci získáme," poznamenal ústecký cyklokoordinátor Jaromír Veselý.

Cyklostezka se stane bezpečnou zkratkou pro cyklisty jedoucí ze severního okraje města do centra. Měla by navazovat na cyklotrasy v Krušných horách a Labskou cyklostezku.

I PRO IN-LINE A CHODCE

Prvních 530 metrů povede údolím Klíšského potoka za městským i zimním stadionem a další zástavbou, prakticky v souběhu s Masarykovou třídou. Cyklostezka bude většinou tři metry široká, její součástí bude most přes Klíšský potok, veřejné osvětlení i nově vysázené stromy.

Vhodná bude nejen pro cyklisty, ale i pro in-line bruslaře a chodce. Náklady jsou 7,3 milionu korun. „Již je připraveno vyhlášení výběrového řízení na dodavatele, když se nikdo neodvolá, mělo by se začít stavět v září," uvedl Jaromír Veselý.

Jak dodal, další akcí pro cyklisty bude cyklopruh v Tovární ulici podél Spolchemie. „Měl by být vyznačený v příštím roce, povede až k odbočce do Trmic," upřesnil Jaromír Veselý.