Policie po něm pátrala od pátku. V pondělí večer si ale mohli všichni oddechnout. Kolem sedmé hodiny se jej totiž zdravého podařilo nalézt.

Během pondělí totiž policisté nalezli v Krásném Březně v Ústí nad Labem auto, ve kterém odjel z domova.

„V autě jsme nalezli další dopis na rozloučenou, okamžitě jsme proto rozjeli velkou pátrací akci," říká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Do Krásného Března se sjelo na šedesát lidí. Nechyběli mezi nimi příslušníci speciální pořádkové jednotky, hasiči, strážníci městské policie nebo kynologové. Ze vzduchu v pátrání pomáhal vrtulník.

Postupně obcházeli celou oblast a lidem ukazovali fotografii Petra Hikla.

Petr Hikl.„Kolem 19. hodiny se nám ozvala svědkyně, která uvedla, že muže podobného tomu z fotografie viděla. Policistům se jej podařilo poměrně rychle nalézt zdravého a nezraněného a odvézt na štáb ke zjištění totožnosti," pokračuje Hyšplerová.

Z policejní služebny pak mladík putoval na psychiatrii.

Petr zmizel dobrovolně. Po sobě zanechal akorát dopis na rozloučenou, v němž píše, že má pocit zmaru. Všichni, co ho znají, proto mají obavy o jeho život.

Čtyřiadvacetiletého mladíka viděli naposledy v pátek kolem sedmé hodiny ráno, když se chystal jako každý den do práce. Na sobě měl proto černé montérky.

Do práce ale nešel. Ze svého bydliště odjel bílým autem Škoda Pick up.  Petr od té doby navíc s nikým nekomunikoval – nezvedal ani mobilní telefon.

Podle informací Děčínského deníku v dopise na rozloučenou uvedl, že už v životě nemůže dál. A že má pocit zmaru. Údajně měl mít problémy se svou dívkou. Kromě toho zřejmě zabředl i do dluhů. Policie ale nechce zveřejnit více podrobností.

„Já si jej pamatuji ze školy jako bezproblémového kluka. K nám na učňák nechodí žádní vědátoři, ale on byl již ve škole šikovný, spíše takový lepší průměr," říká jeden z jeho učitelů ze střední školy. Své jméno si nepřál uvést, redakce ho má k dispozici.

„Já ho  znám od dětství. Poslední roky jsem ho ale už neviděla," říká Marie z Děčína.  Dříve, podobně jako Petr, totiž bydlela v Boleticích. O tom, že se ztratil, ví.

Petr Hikl se také dlouhodobě věnuje sportu. Kromě florbalu je jeho největší vášní fotbal. A zřejmě má rád také auta; na svém profilu na Facebooku jich má vyfoceno několik. Na svém profilovém obrázku má ostatně také auto.

Celkem má Petr na Facebooku 154 přátel. Řada z nich je z Děčína.

Policie opakovaně z obav o život nebo zdraví Petra Hikla žádala veřejnost o pomoc. Poprvé zveřejnila svou žádost v pátek odpoledne, několik hodin po jeho zmizení. Znovu ji pak zveřejnila v pondělí v ráno.

Jak se nakonec v pondělí večer ukázalo, právě pomoc veřejnosti vedla k jeho nalezení.