„Máme zoo rádi, vždycky se na začátku prázdnin chodíme. Docela nám chybí lachtan Moritz, ale už se těšíme na tučňáky. Říkali jsme si, že sem přijdeme, až je přivezou, ale nakonec jsme tradici dodrželi. I když lije jak z konve,“ smála se maminka dvou školáků, Martina Kratochvílová.

Zoo proto připravila na léto řadu akcí a atrakcí. „Na čas dovolených a prázdnin jsme toho připravili hodně, třeba jízdu oblíbeným zoovláčkem, který pomáhá návštěvníkům překonat převýšení přes 90 metrů. Velký kopec je prostě pro naši zoo typický,“ líčí tisková mluvčí zahrady Věra Vrabcová.

Během prázdnin bude vláček jezdit každý den, většinou vyjíždí mezi 9 a 10 hodinou. „Celou návštěvu lze zaměřit na různé předváděcí akce se zvířaty a komentovaná krmení, která jsou doplněna buď povídáním našich chovatelů, nebo je komentář namluven předem,“ pokračuje Věra Vrabcová.

Na začátek prázdnin zoo již tradičně umožňuje výhodný vstup všem pilným školákům, kteří se mohou pochlubit vysvědčením s vyznamenáním. „Stačí vysvědčení, či jeho kopii ukázat v pokladně zoo a vstup do zoo je zdarma,“ láká vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

Připravili makety hmyzu

„Navíc jsme poblíž spodního vchodu připravili nové vzdělávací stanoviště zaměřené na hmyz žijící v naší přírodě. Využili jsme vykotlaný pařez u nástupiště Zoovláčku, do kterého jsme umístili velké makety pěti druhů dřevokazného hmyzu, které pro nás vyrobila Vyšší škola obalové techniky a Střední škola Štětí metodou 3D technologie. Je tu i informační panel o důležitosti hmyzu a jeho ochraně,“ řekla Andrea Balejová.

Na dětské návštěvníky čeká ještě překvapení v podobě kvízu. „Protože si všichni z dětství pamatujeme dobrodružství Ferdy Mravence, týkají se soutěžní otázky právě Ferdy a jeho kamarádů. Navíc jsme zjistili, že tato legendární kreslená postavička slaví hned dvě výročí – jednak se se poprvé objevila v časopise Pestrý týden před devadesáti lety, jednak 4. července uplyne 50 let od úmrtí jeho duchovního otce Ondřeje Sekory,“ dodala Věra Vrabcová.

Kvízu, který začíná od pátku 30. června do neděle 2. července, se může zúčastnit každý. Vylosovaný výherce pak obdrží stylovou cenu, Knížku Ferdy Mravence.