"Na školní masopust se připravujeme už od ledna. Akce je vypsána pro děti přípravných tříd, hlavní proud tvoří prvňáci a druháci. Několik let spolupracujeme s okolními školkami. Letos je tu MŠ Pomněnka, Vojanova, Motýlek a Vyhlídka. Přesný počet dětí neznám, odhadem 250. Pohádkových masek bylo dost, zahlédla jsem včelku Máju, několik indiánů, pirátů, princezen, rytířů, žabiček, vodníků. Byla tu i skupinka odvážných sněhuláků, malinkatý kominíček i velikánský klaun," uvedla ředitelka školy Jindra Šteflová.

Medvědů a medvídků bylo víc, pouze jeden však vedl rozcvičku na hřišti, aby dětem nebyla zima. "Velkou pochvalu zasluhují všichni. Dva dřevěné mini žebřiňáky jsou plné sladkostí. Koláče, koláčky, bábovky, slané pečivo, rohlíčky, perníčky, buchty, dortíky. Včera večer pekly učitelky, uklízečky, asistentky, vychovatelky, kuchařky. Děti byly moc šikovné, tleskali jim rodiče i lidé za okny v sídlišti," prozradila usměvavá paní Borovičková v medvědím kožichu.

Nejlepších šest mladých bubeníků z Ústecka se „utkalo“ na Základní umělecké škole (ZUŠ) v Chabařovicích v okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na bicí nástroje. Ti nejlepší postoupili do krajského kola, které bude v Chomutově.
OBRAZEM: Klasika i metal. Mladí bubeníci z Ústecka soutěžili v Chabařovicích

Barevný průvod prošel sídlištěm, zastavil se na několika místech, aby písničkami a říkankami potěšil promrzlé diváky. "Před chvilkou jsem do něčeho šlápl. Je to tady samý bobek. Třeba budu mít dnes štěstí. To abych si koupil nějaký los," smál se mladý tatínek. "Mám tam kluka, nemohl dospat, jak se těšil. Je to hezká akce, nečekal jsem tolik dětí. Skvělé byly učitelky v kostýmech, některé jsem vůbec nepoznal," dodal.