Celý týden jim zde odpoledne čtou tátové pohádky, protože březen je měsícem čtenářů. Ve středu si pro ně Jiří Bělohoubek připravil ukázky z knihy Bubáci aneb malý přírodopis duchů, přízraků a strašidel.

Vyšla jen v roce 1961

„Bude to dneska trochu strašidelné," slíbil více než dvěma desítkám malých čtenářů. Děti se možná zalekly, ale jen na chvíli. „Strašidla neexistují," ujišťovaly se.

Akce knihoven 10. 3. 10.00 – hudební oddělení SVK – Školení databáze Naxos Music library (každé úterý)
11. 3. 10.00 – učebna VK UJEP – školení Citace Pro
17.00 – Resslovka – čtení Stanislava Struhara
14. 3. 9.00 – dětské oddělení SVK – Herní den

Jiří Bělohoubek prozradil, že kniha, kterou vybral, patřila v dětství k jeho oblíbeným. Pak ji dlouho sháněl. „Vyšla jenom v roce 1961. Dlouho jsem ji sháněl po antikvariátech a na internetu. Uspěl jsem před týdnem," uvedl. Má také radost, protože zjistil, že se chystá její nové vydání.

Kromě čtení pro děti ústecká Severočeská vědecká knihovna v průběhu března nabízí řadu dalších akcí. V sobotu 14. března se také dětští čtenáři mohou těšit na herní den s deskovými hrami.

Během celého měsíce mohou čtenáři hlasovat v anketě Detektor pravdy aneb stojí za to je přečíst. Určí tak nejčtenější tituly knihovny. Každé úterý pak zájemci mohou navštívit kurz, který je naučí se pohybovat v prostředí databáze Naxos Music Library.

Univerzita nestojí stranou

O akce nezůstanou ochuzeni ani čtenáři, kteří navštěvují Vědeckou knihovnu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Tento týden zde ve skupinové studovně probíhá akce nazvaná Čtení sluší každému.

Zájemci se zde mohou zaposlouchat do ukázek z děl českých a světových autorů.

Příští týden ve středu se pak v kavárně Resslovka mohou těšit na autorské čtení Stanislava Struhara. Ten samý den probíhá i školení v programu Citace Pro. Ve vstupní hale do knihovny je zase knižní bazar.