Děti byly poté rozděleny do čtyř česko-německých skupin a vyrazily společně do místní rarity, tedy do skalního města. Tam se vydaly po vyznačené trase se stanovišti, kde musely plnit různé úkoly. V cíli, u Turistické chaty, na ně čekal zasloužený poklad. "Byl to moc pěkně strávený den. Vzhledem k tomu, že jsme tak blízko hranic, je pro nastupující generaci určitě důležité, aby se s němčinou seznámila už v takto ranném věku," uvedl starosta Tisé Jiří Turek, který trasu absolvoval s celou výpravou.

Cyklobus DPMÚL, ilustrační snímek.
I letos jezdí až do září po Ústí cyklobus z Labské stezky. Víme kdy, a kudy

Po nalezení pokladu se všichni přesunuli do školky na oběd, po kterém zazněla na oplátku německá jarní písnička a opět se pomocí obrázků se zapojily české děti. Zbytek odpoledne se všechny děti uchýlily na dětské hřiště u školky, kde nechybělo ani opékání buřtíků.

"Cílem tohoto projektu je zvýšit povědomí o jazyce a kultuře sousední země, vést děti k vzájemnému poznávání a respektu, k odmítání nesnášenlivosti a navázat nová přátelství," uvedl ředitel záklaní a mateřské školy v Tisé Václav Zibner. Dodal, že 24. června se akce zopakuje. Ovšem tentokrát se české děti vydají na sportovní den do Bad Gottleuby.

Aerobic club DDM Ústí nad Labem.
FOTO: Ústecké aerobičky získaly získaly nominace na Mistrovství Evropy

Projekt je realizován v rámci Fondu malých projektů v programu Interreg Česko - Sasko 2021 – 2027, prostřednictvím Euroregionu Elbe-Labe. ZŠ a MŠ Tisá na přípravě a provedení akce spolupracovala s neziskovou organizací Salon des deutsch-tschechischen Dialogs gUG, Drážďany.

Mohlo by vás zajímat: Palačinkový úkaz na ústeckém venkově táhne. Odšpuntoval ho covid a cedule v lese

Zdroj: Deník/Jan Pechánek