Jedním z dětí, které se výtvarné soutěže zúčastnily, byla pětiletá Meda Medea Skořepová. „Maloval se mi obrázek dobře," zaculila se nesměle malá slečna.

Výtvarnou soutěž uspořádala ústecká policie ve spolupráci s vedením města Ústí nad Labem. Policejní ředitel Vladimír Danyluk spolu s primátorem města Vítem Mandíkem odměnili v Císařském sále muzea malé výtvarníky z ústeckých školek, kteří postoupili do finále.

Ředitel ústecké policie Vladimír Danyluk k projektu uvedl, že se do něho zapojilo celkem dvacet školek. „Tímto bych chtěl poděkovat všem ředitelkám a učitelkám. Je to pro nás komunikace mezi dětmi a policejními preventisty kriminality, jak ti nejmenší vidí policisty ve svých očích," poděkoval.

Primátor města Vít Mandík (ČSSD) doplnil, že je rád, že měl možnost prohlédnout si krásné obrázky, které děti nakreslily. „Je milé vidět práci policie tak, jak ji vnímají naši nejmenší. Děkuji pedagogickému sboru za práci s dětmi. Vážím si také úzké spolupráce města s Policií ČR a městskou policií," uvedl primátor Mandík.