„Každý rok pořádáme akci na podporu dětí z Afriky. Letos jsme si ale řekli, proč nepomoci také někomu místnímu. Martínek potřebuje jezdit do lázní v Klimkovicích, kde se léčí pohybový aparát, aby se jeho zdravotní stav mohl zlepšovat. Léčba je však velice nákladná, a tak žáci z naší školy už od září sbírají na Martínka víčka. V čase předvánočním se ovšem rozhodli pomoci mnohem více," řekla učitelka Lenka Šidáková.

V jídelně základní školy si tak zájemci mohli za vstupné 50 korun vyrobit anděla jako symbol pomoci a přispět tak na postiženého chlapce. „Moc mě to baví a jsem ráda, že tím pomůžu i někomu druhému," řekla malá Anička.

Voňavá sbírka pro Martínka

Na konci celého odpoledne bylo jasné, že andělská benefice zaznamenala velký úspěch. Podařilo se totiž vybrat 15 400 korun. Vybrané peníze teď škola předá nadačnímu fondu Luna.

Martínkovi pomáhali už před několika dny také v místní mateřské škole, kde uspořádali „Voňavou sbírku pro Martínka". Voňavou proto, že součástí besídek byly i tvořivé dílničky, při kterých děti společně s rodiči vyráběly mýdélka z voňavých bylinek a esencí.

„Bylo vidět, že rodiče o sbírce doma s dětmi mluvili a vysvětlili jim, proč sbírka probíhá. Byla to moc pěkná a spontánní akce. Nakonec se vybralo 5 tisíc korun. Kromě toho dál pilně sbíráme víčka, aby mohl nemocný Martínek co nejdříve absolvovat tolik potřebný pobyt v lázních," doplnila ředitelka školky Pavla Hasprová.