Důvodem je vybudování dětské Emergency, stacionáře a centrálních šaten pro zaměstnance.

Návštěvy musí zadním vchodem

Z důvodu stavebních prací došlo ve středu k uzavření hlavního vchodu pavilonu D2, které potrvá až do konce září 2015. Pacienti mířící na dětskou pohotovost, do příjmové ambulance Dětské kliniky a na jednotlivá oddělení sídlící v pavilonu D2 budou muset využívat vchodu do pavilonu D1.

Návštěvy budou provizorně využívat zadního vchodu do objektu D2. Rekonstrukce prvního a druhého podlaží pavilonu D2 si rovněž vyžádá omezení parkování na přilehlém parkovišti.

Rekonstrukcí se přesune dětská pohotovost i příjmové ordinace z přízemí pavilonu D2 do ambulantní části pavilonu D1.

Provozní doba se nemění

Ambulantní pohotovost pro děti a dorost bude nadále ordinovat ve všední dny od 18:00 do 21:00 hodin. O víkendech a ve svátek od 09:00 do 20:00 hodin.

Rekonstrukce pavilonu si vynutí také uzavření lůžkové části porodnice (šestinedělí) nadstandard, která sídlí v druhém podlaží pavilonu D2. Přes oddělení povede dočasně cesta mezi jednotlivými pavilony Dětské kliniky.

Trasa mezi jednotlivými budovami bude označena směrovkami na podlaze. Posílena bude také služba informací, kdy pracovníci poradí pacientům s orientací na jednotlivé ambulance a oddělení Dětské kliniky nebo je doprovodí.

Rekonstrukci pavilonu D2 bude provázet zvýšená hluková zátěž. Stavební práce potrvají každý den od 6.00 do 22.00 hodin.