Na pomoc přijela i loď Marie z Vaňova, ale všichni chtěli velké vlny a majora za kormidlem. Situaci zachraňovali služební pejsci, poslušní koníci, malování na obličej, potištěná trička, střelci a naleštěná policejní technika. Kdo si chtěl zatočit kolem štěstí, musel absolvovat šest soutěžních stanovišť a někdy to byla pěkná makačka. Rozhodčí byli spravedliví a všichni dohromady chránili a pomáhali. Ivanka Kadlecová na startu hlásila 430 malých všetečků, někteří dokonce vyzkoušeli u vodu v bazénu.

 Tatínkové obdivovali nadupanou motorku, rychlé auto s kamerou, které nahání hrůzu všem pirátům silnic.

Arakain s Lucií Bílou v ústeckém letním kině
Kapela Arakain s Lucií Bílou ozdobila metalový večer v ústeckém letním kině

"Stačí, když kolem nás projede neukázněný řidič větší rychlostí a kamera se sama aktivizuje. Zajistí snímek s potřebnými daty a zbytek už řeší obsluha,"  vysvětluje mladý policista. Na dřevěném pultu ve svahu leželo několik speciálních zbraní, kluci obdivují malou pistoli, zvědavý pán se ptal na váhu výstroje a výzbroje zásahovky. "Přesně to nevím, ale můžeme to spolu poskládat. Přilba se štítkem, neprůstřelná vesta, chrániče kloubů, uniforma, osobní zbraň, dlouhá zbraň se zásobníkem, cca 12-15 kg. Zkuste si vestu, ta je fakt dobrá," provokuje usměvavý chlap v černém.

Vrah zaslouží tvrdý trest, shodli se lidé před Krajským soudem v Ústí
FOTO: Vrah zaslouží tvrdý trest, shodli se lidé před Krajským soudem v Ústí

Pod přístřeškem nabízí několik žen a dívek dětem barevná trička, kluci chtějí přidat policejní razítko, děvčata obrázek víly, nebo ještěrku. Někomu stačí párek v rohlíku, hranolky, čerstvá klobása, zájemců o grilované pochoutky bylo však také dost. Všichni si dělají originální selfíčka. Společná fotka s rytířem je jistější, než s vlčákem, který se nebojí ani výstřelu. Toho bych nechtěl mít na zádech. 

 Miroslav Vlach