Například na webu ZŠ Nová na Střekově vyvěsili deváťáci pozvánku na Rozlučku 2016. Koná se v úterý od 11.00 v tělocvičně. Ve škole to je již tradiční akce.

TROCHA RECESE A HODNĚ HUMORU

„Připravovali si to sami za pomoci třídní učitelky. Sám jsem na to zvědav, mají scénář, v kterém mám prostor pro své vystoupení," uvedl ředitel školy Martin Kolský.

Také Jan Darsa, ředitel Základní školy ve Velkém Březně, očekává s napětím, co bude součástí středeční akce deváťáků, která začíná v 10.00.

„Koná se to u nás pravidelně, bývá v tom trocha recese, hodně zábavy a humoru. Patrně můžeme čekat multimediální program, natáčeli nějaké video, připravují fotografie ze svého pobytu ve škole od první třídy. Ale má to být překvapení, a to i pro mě," řekl Jan Darsa.

V Kulturním domě se ve středu od 17.00 bude loučit se svými deváťáky Základní škola Elišky Krásnohorské.

ŠPALÍR V LIBOUCHCI

„Slavnostní vyřazení deváťáků pořádáme už dlouho. Na přípravě programu spolupracují žáci se svými učiteli. Bývá to příjemná událost, věřím, že to tak bude i letos," těší se ředitel školy Martin Alinče.

Deváťákům předá malý dárek a certifikát o absolvování základní školní docházky. „Následující den, ve čtvrtek, jim rozdáme vysvědčení a pak už je čekají prázdniny a po nich střední škola," dodal Martin Alinče.

Žádný speciální program pro deváťáky nechystají v Základní škole v Libouchci, ale ani tam neodejdou jen tak. „Ve čtvrtek dostanou první vyučovací hodinu vysvědčení a až budou odcházet, tak jim s ostatními dětmi uděláme špalír a vyprovodíme je ze školy," řekla ředitelka Dana Březinová.

Na loučení se školním rokem připravili nejen pro deváťáky ale i pro všechny žáky v Základní škole Palachova Zahradní slavnost Modré knihovny. Koná se v úterý od 15.00 a připraveno bude divadlo, hudba, bazar knih, stánky, občerstvení, tvořivé dílny, čtecí deky a čajovna.