V učebně zařízené jako pošta zápolily dvojice dívek s razítky a snažily se jich obtisknout co nejvíce. „Hodnotí se počet, ale také to, jestli jsou otištěna správně," vysvětlila učitelka Jana Houfková. Vítězky za dvě minuty zvládly 87 razítek, a ještě se dobře bavily.

Razítkování bylo součástí 7. ročníku soutěže A je to, kterou pro žáky devátých tříd základních škol průmyslovka připravila.

Zatímco dívky kromě razítkování počítaly peníze, měly se vyznat v přírodních, historických a kulturních památkách a řešit otázky kolem rodinného rozpočtu, pro chlapce byly připraveny technické disciplíny.

„U nás musí sestavit elektrický obvod s vypínačem a žárovkou. To zvládne asi téměř každý trochu šikovný muž, ale tady to musí být správně podle předpisů," uvedl učitel Petr Knedlík.

„Nebylo to tak těžké, už jsem to doma dělal," pochlubil se jeden ze soutěžících.

V dalších disciplínách kluci měli poznat různé elektrotechnické součástky, prokázat manuální zručnost a orientaci v materiálech.

„Jsou šikovní a vyznají se v tom, některé bychom určitě brali," pochválil učitel Rudolf Fiala.

„Celkem se přihlásila družstva z deseti škol. V každém jsou dvě dívky a dva chlapci," doplnila Eva Audiová z organizačního štábu soutěže.