Zapojili se proto do projektu Extra třída. Od Tesca získali na úpravy knihovny 30 000 korun.

Práce na měsíce

„Zatím plní všechny úkoly projektu dobře. Museli například vytvořit propagační video, s tím jim pomohli výtvarníci z Fakulty výtvarného umění a designu UJEP, a docela se to povedlo," ocenila učitelka Pavlína Starostová, která se na projektu podílí.

„Knihovna tu kdysi byla, ale už dávno nefunguje, chceme ji obnovit. Na projektu pracujeme asi pět měsíců a za dva měsíce by mělo být hotovo," uvedl žák Aleš Novák.

„Teď právě oslovujeme sponzory, sháníme nějaké další peníze a materiál například voštiny, desky, z kterých se bude dělat nábytek," vysvětlila jeho spolužačka Lucie Hiekeová.

Bazar knih

„Už jsme udělali bazar knížek děti nosily z domova knížky a prodávaly je. Zatím jsme získali asi osm set korun, další bazar bude brzy následovat," doplnil Tomáš Bronec.

„Na výzdobu knihovny připravujeme koláže, které přiblíží téma každé skupiny knih," přidala se Lucie.

Knihovna by měla být nejen místem pro půjčování knih. „Chceme tu dělat i besedy nad knihou a o knížkách, případně i nějaké koncerty nebo recitace, kam by chodili nejen žáci, ale i jejich rodiče," řekla učitelka Pavlína Starostová.

Slavnostní otevření je naplánováno na 29. května. V místnosti je vymalováno a udělaná nová podlaha. Deváťáci ji musí zařídit, vyrobit závěsy a polštáře a další věci. „To stihneme," potvrdil bez zaváhání Aleš Novák.