„Ústecký kraj se snaží cestujícím připravovat nová a moderní řešení, aby jejich cestování bylo co nejjednodušší a nejpříjemnější. Díky centrálnímu sběru dat a dobré práci s nimi nabízíme cestujícím co nejpřesnější informace k odjezdu spojů,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Ve spolupráci s Datovým centrem Ústeckého kraje v nedávné době vznikly nové interaktivní tabule s aktuálními odjezdy všech linek DÚK. Odjezdové tabule jsou k dispozici na webu DÚK nebo po zadání odkazu Zastávkové odjezdy DÚK (dopravauk.cz). Zde je možné si vybrat jakoukoli zastávku a systém nalezne všechny spoje, které z této zastávky v blízké době odjíždějí. Pomocí různých filtrů lze například upřesnit nástupiště pro odjezd, zobrazit dopravce nebo připočítat k odjezdu aktuální zpoždění spoje.

Nově je u každé zastávky možné jednoduše vygenerovat QR kód, který funguje po načtení jako odkaz na odjezdovou tabuli konkrétní zastávky nebo nástupiště. „Tyto QR kódy budeme postupně doplňovat na jednotlivé zastávky k jízdním řádům a umožníme tak cestujícím rychle získat informace k aktuálním odjezdům,“ upřesnil radní pro dopravu Marek Hrabáč.

 Více než 3,5 tisíce kusů stavebnic a dalších hraček zajistili celníci v jednom e­-shopu a jeho prodejnách na severu Čech a v Královéhradeckém kraji.
Celníci objevili na severu Čech padělky oblíbené stavebnice za miliony korun

„Naší snahou je vytvářet otevřená a volně dostupná řešení, která budou zároveň snadno použitelná. Odjezdové tabule ve spojení s QR kódy jsou ukázkou takového řešení,“ řekl ředitel Datového centra Ústeckého kraje Tomáš Kejzlar.

Při kontrole odjezdu spoje je možné odjezdové tabule kombinovat s mapou polohy spoje zde TMD | Mapa (kr-ustecky.cz). Na mapě je patrné, kde se aktuálně spoj nachází. Po kliknutí na konkrétní spoj je dále možné zjistit poslední zastávku, bezbariérovost, zpoždění a kontakt na Centrální dispečink DÚK(CED DÚK).

Na CED DÚK je možné se obracet s dotazy ohledně aktuálního provozu, zpoždění i s případnými mimořádnostmi, se kterými se cestující může setkat. Centrální dispečink DÚK (475 657 657) je pro cestující k dispozici každý den od 4:00 do 24:00.

Další zajímavosti z Ústeckého kraje najdete na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz a na jeho facebookovém profilu.