Karolíně Syroťukové vynesla soutěž Dívka Talent 2017 celkové čtvrté místo mezi 12 pohlednými slečnami do 16 let, kráskami z celého Ústeckého kraje. Přízeň čtenářů jí v polovině března získala také titul Dívka Ústeckého deníku.

Více o soutěži čtěte zde: Humor, napětí, překvapení i radost. To vše vládlo na soutěži krásy

„Od té doby už ze mě tréma spadla. Vítězkám úspěch samozřejmě přeji, ale hlavně mě těší, že jsem vyhrála cenu Ústeckého deníku. Vím, že pro mě hlasovali i lidé od nás z Chabařovic. Kolikrát maminka potkala sousedy, kteří nám sami nosili vyplněné kupony z Deníku. Z toho jsem měla radost, je to pěkný pocit, že vás lidi mají rádi," usmívá se Karolína Syroťuková.

SOUTĚŽ, TO BYLA DŘINA

Připravit se na soutěž byla podle ní velká dřina. „Dala jsem do toho poslední dva měsíce veškerý svůj volný čas, ani jsem se nestíhala učit do školy. A hlavně jsem čekala, až bude mít čas má sestřenice, abychom spolu mohly nacvičovat taneční vystoupení v rámci volné disciplíny," popisuje rodačka z Chabařovic u Ústí nad Labem, která má ale ukrajinské kořeny.

close Karolína Syroťuková, 15 let, Chabařovice info Zdroj: Marcel Remeš zoom_in Nejtěžší pro ni byl rozhovor s moderátorem Novy Martinem Kočárkem a aerobic. „To opravdu není moje silná stránka, takže jsem s tím dost bojovala," přiznává. „Víte, já se u aerobiku neumím moc tvářit," vysvětluje.

Pro patnáctiletou školačku to ale nebyla první soutěž. Zatím bojovala ve zpěvu a v tanci v barvách svého týmu Dance Center Marverci, kam ji přivedla její starší sestřenice Irena.

MŮŽE TO ZKUSIT ZNOVU

Pořadatelka soutěže Alena Remešová jí také napsala, ať se nevzdává a ještě se příští rok přihlásí.

„Můžu ještě do šestnácti. Mně se moc nechce, připadá mi to hloupé vůči ostatním dívkám. Ještě uvidím," váhá Syroťuková. „Chci totiž, aby si to i ostatní slečny prožily, vyhrály, užily si to," tvrdí. „A prý se mi také ozve Lenka Taussigová Kocmanová, chce se mnou spolupracovat. Už se na to moc těším."

Zdánlivě půvabné adeptky na Miss by si podle Dívky Ústeckého deníku nejradši navzájem vyškrábaly oči. Prý mezi nimi zuří boj, je to až námět na drama. V tom je ale Ústí výjimka. Během soutěže tu vzniklo pevné přátelství tří dívek, Sáry Pavlů (Krupka), Malvíny Findrové (Ústí nad Labem) a Karolíny Syroťukové.

„Spolu se Sárou čekáme společně, až se nám Lenka Taussigová Kocmanová ozve. S ní a s Malvínou jsme totiž byly v soutěži v Ústí nad Labem nerozlučná trojka. Jsme dohodnuté, že se pak sejdeme v Teplicích a popovídáme si o všem. A taky mě dost mrzelo, že to pro Malvínu právě nedopadlo," lituje kamarádku.

V MÓDĚ JÁ SE VYZNÁM

Na rozdíl od rozhovoru s Martinem Kočárkem byla pro Karolínu snadná disciplína módní přehlídka. Dívky si pro ni měly samy vymyslet model pro léto, což byla pro Chabařovičanku hračka.

Přečtěte si také: S trémou už díky soutěži Dívka Talent nikdy nebudu mít problém

„V módě se vyznám," není právě skromná usměvavá dívka, která se prakticky po celý rozhovor pro Deník tulí k chundelatému pejskovi Maxíkovi.

„Je to vzácná rasa z Tibetu, je podobný shih-tzu. V České republice jich je jen málo," prozrazuje maminka Karolíny.

Když se ohlíží za soutěží, za pocity ze sálu Domu kultury v Ústí nad Labem, celkem otevřeně přiznává:

„Publikum pro mě bylo důležité, sál mě hodně podpořil. Měla jsem největší potlesk, byl to moc pěkný pocit. Za to jsem hodně ráda, protože mě přišla podpořit celá rodina, spousta kamarádů, ale jen jediná spolužačka. To je trochu na slzičky, spíš tam byly holky z tancování a z města, z Chabařovic. Z učitelů sice nikdo, ale zato mně pomohla Jiřina Šifaldová, maminka mého spolužáka. Na Spolužácích.cz má totiž naši třídu na starost, podporuje mě celou dobu," těší školačku.

165 CM JE DOST MÁLO

Její největší sen je spojený s módou. Od malička chce být modelkou. „Jako hodně malá jsem zkoušela chodit v podpatcích, střídala různá oblečení, zajímalo mě to a bavilo. Jenže mám trochu smůlu," podotýká dívka.

V kariéře modelky jí brání její výška. „Mám pouhých 165 centimetrů, ale na modelku bych měla mít nad 170," přiznává Karolína.

Doufá ale, že by jednou mohla mít úspěch ve fotomodelingu. „Už na 26. dubna mám dohodnuté své první focení," těší se. Fotograf z Teplic si ji vyhlédl na soutěži.

V Chabařovicích Karolína Syroťuková bydlí s rodiči a mladší sestrou. Své město miluje. „Je tu klid a pěkná příroda v okolí, ráda se jdu s přáteli projít k jezeru Milada. Je tu i moje základní škola, mám to tady radši než v Ústí," tvrdí. Od září by nejradši nastoupila na ústecké Gymnázium Jateční.

V Čechách má ale dívka jen dvacet příbuzných, další žijí na Ukrajině. „Tatínek odtud pochází, je v Čechách už od svých osmnácti let," popisuje Karolína. Její maminka je Češka. Na Ukrajinu se ale školačka vrací ráda. Už tam byla asi pětkrát.

Mohlo by vás zajímat: Na otevření šikmé věže už vybrali půl milionu

„Líbí se mi jejich kultura, z jídel mám ale radši italskou kuchyni nebo kuchyni indickou. Mám ráda ostré koření," přiznává.

UČÍ SE UKRAJINSKY

Trochu ji ovšem mrzí, že ji rodiče neučili ukrajinsky, aby se dorozuměla se svými dalšími příbuznými. „Poslední dobou jsem se tedy začala učit sama, umím azbuku, číst. Jen když na mě někdo mluví, ještě to moc neovládám," říká mladá dívka, která také miluje kvalitní zahraniční fotbal.

„České týmy mě neberou. Ovšem kdyby tu hrála Chelsea, třeba, to bych si ujít nenechala," směje se.

Přečtěte si také. Ústecký stadion si chtějí pronajmout fotbalisté