Pomalu procházeli pejskaři kolem pískovcových soch, k pozdravu připojili i par laskavých slov. Skoro bych zapomněl, že jsem v Ústí. Když jsem zakládal poklad, viděl mě jeden pán.

„Četl jsem to v novinách, moc dobrý nápad. Dal bych to trochu dál, tady je to vidět," prohlásil polohlasem a kryl mi záda. Jsme rádi, když nám pomáháte. Děkujeme!

Poklad jsme vybrali v pondělí ráno a některé hrací karty byly mokré. Zmizelo 6 sludenů, poznámek je však daleko víc. Šestnáctiletý S.T. sice poklad našel, sluden si nevzal a připojil pouze téma do diskuse „ kuřáci". Někdo do pouzdra vložil 10 korun, ale nepodepsal se. Asi myslel, že je to kasička.

Favorité vystrkují růžky, minimálně dva sludeny mají pan Klímek, Král, a rodina Berkova. Hledači pokladů rozšířili seznam na 12 nadšenců, osmiletý David vysvětluje svou neúčast táborem.

Ještě vás čekají dvě zajímavé lokality, tak se snažte! A kde jsme přesně uložili poklady? Jeden pod pískovcovou sochou na fotce, druhý ve větvích malé borovice za keramickým panákem.

Nálezci: David K. (8 let) bydliště Ústí, téma ZOO, Jana (11) Ústí, strašidla, Karel Klímek, Ústí, rodina Berkova (23), dovolená, Jirka Král (5) + děda, Ústí, teplotní rekordy ve světě, Iveta Kozáková + Tomáš Novotný, Ústí, výlet na Ústecku. Blahopřejeme!