Všechny tyto investice v souhrnu budou stát minimálně desítky milionů korun. Jiné ulice, které mají už desítky let špatnou pověst si budou muset na opravu počkat. Například Žukovova přes areál bývalé Setuzy.

Jak uvedl ústecký primátor Petr Nedvědický, největší rekonstrukce silnic město vlastně už nějakou dobu provádí. „Je celá řada věcí, které jsou rozběhlé. Máme akci na ulicích Výstupní, Mezní, chtěli bychom dokončit ulici Sociální péče, to jsou takové největší investice, které bychom v rámci rekonstrukcí chtěli vložit do komunikací. V plánu je toho ale daleko více, třeba rekonstrukce ulice Novoveské a U Městských domů,“ vysvětlil a poznamenal, že v plánu oprav jsou i další ulice. „Co se týče Žukovovy, tak tam nyní připravujeme projektovou dokumentaci,“ přiblížil.

Do dvou ústeckých restaurací zavítal známý herec Josef Polášek v rámci pořadu Příběhy starých hospod.
FOTO: Na Rychtě nebo Šenkovna. Nejstarší ústecké hospody si vybrali do televize

Výstupní letos spolkne kolem osmdesáti milionů, Mezní kolem pětatřiceti milionů korun. Žukovova čeká na celkovou rekonstrukci minimálně dvě desetiletí a mezi řidiči má pověst rozkopaného tankodromu. Ve skutečnosti ale geologický průzkum podloží ukázal, že ještě není v tak havarijním stavu jako například zmiňované Výstupní či Mezní ulice.

Trochu jiný případ je ulice Novoveská, na kterou je v letošním rozpočtu vyhrazeno kolem dvou milionů korun. I zde bylo potřeba v minulých letech provést průzkum podloží, jelikož se nachází na nestabilním svahu a zdálo se, že hrozí jeho utržení. Olámaná krajnice v jedné ze zákrut jakoby tomu i nasvědčovala. Průzkum potvrdil nutnost sanace a rekonstrukce. Nakonec ji ale město nemůže provádět kompletně, ale jen v některých částech, protože někteří vlastníci přilehlých pozemků nesouhlasili s jejich dočasným záborem. V jednom případě by zábor musel být trvalý.

Bývalý hotel Máj v Ústí nad Labem
Úřad nařídil demolici hotelu Máj na Severní Terase. Bude to ale ještě trvat

Potíž ovšem je, že právě tato silnice je jediná, kudy vede rozumná a nejkratší cesta na okálové sídliště a Novou Ves. Jakákoliv alternativa buď představuje půlhodinovou objížďku náročným kopcovatým terénem, nebo není možná vůbec.

Právě na to upozorňuje například místní obyvatel Jiří Drbal. „Rekonstrukce této silnice je potřeba kompletní. Už dávno měla být hotová. Vždyť to kdysi byla jenom spojka s kolonií zahrádkářů. Pak tu ještě za minulého režimu v osmdesátých letech postavili desítky domů s dvěma bytovými jednotkami a nikdo se nad tímhle problémem nezamyslel. V každém domě jsou minimálně dvě auta. Taková komunikace v žádném případě nemůže takovému provozu stačit. Mrzí mě, že někteří s tím nesouhlasí, a rekonstrukci komplikují na úkor ostatních,“ povzdechl si.

Bývalý starosta Michal Kulhánek z Velkého Března  plazmu daruje tři roky a obdržel za to Janského plaketu. Předodběrová prohlídka u lékaře.
Bývalý starosta daruje plazmu po prodělání covidu, už má Janského plaketu

Co se zničené silnice v klíšské ulici U Městských domů týká, má na ni město v rozpočtu 2,4 milionu korun. Starosta centrálního městského obvodu Tomáš Kirbs připomněl, že i zde je to dlouhodobý problém.

„Dostáváme stížnosti, že si tu řidiči dokonce při průjezdu ničí automobily. Jsem rád, že se podařilo prosadit opravu vozovky i obou přilehlých chodníků,“ dodal.

Propagační materiály, kterými Jaroslava Svobodová upozorňovala na svou kosmetiku na Tik Toku.
S kosmetikou jsem skončila, na policii jsem šla první já, tvrdí Jarka Jarulinka