Stejnou částku je třeba zaplatit i za zmiňovanou nemovitost. Poplatek je splatný ve dvou stejných splátkách a to do 30. dubna a do 31. října. Poplatek lze zaplatit i najednou do 30. dubna kdykoli po 1. lednu. Zaplatit je potřeba za každého poplatníka zvlášť, není možné peníze popsal za všechny členy domácnosti najednou. Osvobozeni od poplatku jsou děti do 18 let věku včetně celého kalendářního roku, ve kterém tohoto věku dosáhnou.

27. Ples sportovců v Ústí nad Labem.
OBRAZEM: Ples sportovců v Ústí opět zazářil. Parket roztancoval i Pavel Callta

Dále pak lidé, kterým byla přiznána invalidita třetího stupně, nebo ten, kdo trvale pobývá mimo území České republiky po dobu delší než jeden rok. Od poplatku je osvobozen i ten, komu poplatková povinnost vznikla kvůli vlastnictví stavby pro rodinnou rekreaci, v níž není přihlášená žádná fyzická osoba a která se nachází na území Ústí nad Labem. Celé znění vyhlášky je dostupné na webu města. Povinnost platit za „popelnice“ město znovu zavedlo minulý rok a to po pěti letech, od doby kdy jej zrušilo.

Vítání jara v Jiné Zahradě Chabařovice.
FOTO, VIDEO: V chabařovické zahradě přivítali jaro, i přes chladnější počasí

Loni se městu v termínu splatnosti podařilo na opětovně zavedeném poplatku za odpad vybrat 35,4 milionu z celkových 45,9 milionu korun. Což představovalo zhruba osmdesát procent očekávané částky. Z minulých let přitom neplatiči dluží přes sto milionů korun. Zhruba třetinu z této sumy činí poplatek samotný, zbytek vyměřené sankce za jeho nezaplacení. Ty v současnosti mohou dosáhnout až dvojnásobku nezaplacené části poplatku.

Mohlo by vás zajímat: Fenomén, který knihkupci nevidí rádi. Knihobudky čtenářům ušetří i stokoruny

Fenomén, který knihkupci nevidí rádi. Knihobudky čtenářům ušetří i stokorunyFenomén, který knihkupci nevidí rádi. Knihobudky čtenářům ušetří i stokorunyZdroj: Deník/Jan Pechánek