Společně jednali o možnostech navázání spolupráce v oblasti smart technologií, cestovního ruchu, kultury či podnikání. Hlavním tématem jednání bylo vytipování oblastí, ve kterých by mohl Tchaj-wan s Ústeckým krajem navázat spolupráci. Mezi nimi jednoznačně dominuje oblast cestovního ruchu. „Rozvoj cestovního ruchu je pro nás v této době stěžejní. Máme za sebou několik těžkých období. Například covid-19 a požár v Českém Švýcarsku, Tato období měla negativní vliv na turismus v regionu. Chceme sem proto nalákat co nejvíce turistů,“ uvedl Jiří Řehák, náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu, kulturu a památkovou péči.

Přímý spoj Tchaj-pej - Praha

Liang-Ruey KE informoval vedení kraje, že v příštím týdnu dojde ke zprovoznění přímé letecké linky Tchaj-pej – Praha. Přímý let mezi oběma destinacemi by měl být velkým přínosem pro rozvoj turismu nejen v našem regionu, ale i celé České republice.

Během jednání došlo také na téma smart technologií, strategických projektů Ústeckého kraje, možnosti podnikání či zdrojů čisté energie. „Potenciál vidíme ve vodíku. Již teď máme v kraji dva zdroje vodíku, který by se mohl využívat. Problém je však v tom, že se jedná o typ vodíku, který Evropská unie nepovažuje za čistý zdroj energie, protože tento vodík vzniká jako vedlejší produkt při výrobě,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Milostivé léto 2023 začíná.
Zbavte se dluhů! Milostivé léto 2023 začíná, minule pomohlo desetitisícům lidí

Vedoucí Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře zavítal do Ústeckého kraje již potřetí. V předchozích letech se zúčastnil mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte, kterou organizuje Základní umělecká škola Evy Randové v Ústí nad Labem. Letos dostal pozvání na Barevný region a Barevnou planetu.

Rozvoj vzájemných vztahů

Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář vznikla v Praze roku 1991. Kancelář funguje jako zastupitelský úřad Čínské republiky na Tchaj-wanu a jejím hlavním cílem je přispívat k rozvoji vzájemných vztahů mezi Českou republikou a Tchaj-wanem, a to prostřednictvím kulturních výměn, vědecké spolupráce, turistiky, obchodní činnosti a investic.

Další zajímavosti z Ústeckého kraje najdete na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz a na jeho facebookovém profilu.