První čtyři místa této kategorie obsadily pouze ústecké školy.

VELKÝ ÚSPĚCH

„Je to velký úspěch. My jsme se i v minulých ročnících umísťovali vysoko. Tentokrát byly ale školy rozděleny do kategorie gymnázia a střední odborné školy, což je pro srovnávání více objektivní," sdělil ředitel školy Jaroslav Mareš.

Jak dodal, projevily se aktivity, které škola pořádá, účast a úspěchy žáků na řadě soutěží a olympiád. „K vítězství patří i částka 700 000 korun, tu využijeme například na nákup výpočetní techniky," uvedl Jaroslav Mareš.

V obchodní akademii, která skončila druhá s odměnou půl milionu korun, chtějí nakoupit interaktivní tabule, dataprojektory a počítače.

„Rádi bychom novou technikou vybavili všechny třídy, aby bylo možné ji využít při výuce. Úspěch těší o to víc, že jsme jedna z mála obchodních akademií, které v kraji zůstaly samostatné. O studium u nás je přitom stále velký zájem," řekl ředitel školy Roman Jireš.

Na čtvrtém místě se umístila Střední školu obchodu, řemesel a služeb v Krásném Březně.

PŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ

„Pro nás je to příjemné překvapení. Nejsme velká škola a většina našich žáků je v učebních oborech. Překvapilo nás i to, kdo zůstal za námi," poznamenal ředitel školy Pavel Caitaml. 300 000 korun, které škola za účast v soutěži dostane, použije zejména na nákup pomůcek.

„Bude to pravděpodobně na pomůcky pro praktickou výuku," naznačil Pavel Caitaml.

V kategorii gymnázií skončilo Gymnázium Jateční druhé.

„Je to naše první druhé místo, v soutěži už jsme zvítězili a byli třetí. Je to potvrzení výsledků naší práce a úspěchů našich žáků. Za druhé místo dostaneme půl milionu korun, jak je utratíme, se zatím rozhodujeme, ale bude to samozřejmě hlavně na nákup pomůcek," potvrdil ředitel Alfred Dytrt.