Dosud skrytý spor mezi lékařem a starostou se díky mediální pozornosti přiostřil.

DRB, NEBO VÝHRŮŽKA?

Do Postlerovy ordinace přichází pacientka. „Doktore, povídá se, že jste prý skočil z okna," ptá se výstředního muže, který jezdí na metalové koncerty a nebojí se používat peprný slovník.

„Ne, to mi jen úřad tiše vyhrožuje kvůli tomu, že s nimi nevycházím. Je mi to ale jedno, budu spát s bouchačkou, mám trezorové dveře i zajištěný balkon," reaguje lékař.

Nezasvěcený pozorovatel si říká, co se to v tom Chlumci děje?

Zdeněk Postler před několika dny svým kontroverzním vystoupením v televizním pořadu Show Jana Krause vyvolal v malém městečku u Krušných hor pozdvižení. Chlumec nazval strašnou dírou, kde chybí služby a kde současný starosta prý nic nedělá. Některé pacienty pak označil za chroniky a obtěžovače. To všechno zapůsobilo na vedení města doslova jako rozbuška.

SKONČÍ SPOR SOUDEM?

„Starostovi se to nelíbilo a včera mi napsal i otevřený dopis, kde mi doporučuje, abych z města odešel. Mám v plánu na něj podat trestní oznámení za pomluvu, vyhrožování a za to, že úkoloval veřejně prospěšné pracovníky, aby mě šmírovali a práskali, kdy jsem a nejsem v práci. On si myslí, že je můj nadřízený," sdělil Postler, který v Chlumci žije téměř 25 let. Proslul svými humornými cedulkami, které vyvěšuje na dveře ordinace.

„Nic proti humoru, ale pokud v ordinačních hodinách narazíte pouze na zavřené dveře a místo ošetření si můžete přečíst jen více či méně vtipný vzkaz, je to spíše k pláči než k smíchu," uvedl starosta Chlumce Roman Zettlitzer.

„Za 45 let, co pracuji, jsem neměl jediný den pracovní neschopnosti. Vybíral jsem si jen 2 až 3 týdny dovolené. Teď jsem si ale řekl, bude mi šedesát, vyberu si 5 týdnů dovolené jako ostatní. A starosta to začal brát osobně," reagoval lékař. „Uvažuji, že si najdu jiného lékaře, třeba v Ústí," doplnil Zettlitzer. Postlerovo TV vystoupení označil za nevhodné.

Oteřený dopis starosty Chlumce doktoru Zdeňku Postlerovi.