Intenzivnější sněžení dorazilo na Ústecko ve středu odpoledne. V centru krajské metropole sníh komplikoval dopravu všem vozidlům, daleko více pak trolejbusům.

Masarykova ulice v Ústí nad Labem.
FOTO: Ústí je pod sněhem, komplikace byly v dopravě. Dorazila ledovka

„Byla to těžká šichta. Hlavně pro naše řidiče, kteří mají obrovskou zodpovědnost, což někteří lidé často nevidí. Hlavním problémem četných zpoždění byla nesjízdnost některých komunikací, potíže s námrazou trolejového vedení a celková dopravní situace ve městě. Mnohé cesty mají velký spád, v Ústí je dost kopcovitý terén, o to byla situace komplikovanější,“ popsala událost Deníku tisková mluvčí Dopravního podniku města Ústí nad Labem Jana Dvořáková.

Dopravní podnik se cestujícím za vzniklé komplikace omluvil prostřednictvím sociálních sítí. Ne všichni tuto omluvu přijali, lidem vadila především pozdní informovanost o vzniklém problému. „S lidmi pravidelně komunikujeme, povětšinou přes sociální sítě. Učinili jsme tak i včera,“ řekla Jana Dvořáková.

Stav Drážďanské ulice, ač se to na první pohled nezdá, vyžaduje po celé délce rekonstrukci. Cenu zvýší, pravděpodobně až na dvě stovky milionů, nesčetné kaverny, dutiny, výdutě v podloží silnice, nehledě na to, jak se na ní podepsaly povodně minulých let.
VIDEO: Drážďanskou čeká průzkum podloží. Rekonstrukce může stát i stovky milionů

Někteří Ústečané si stěžovali, že v hodinách, kdy byla situace nejrizikovější, neviděli ve městě sypače a auta na odklizení napadaného sněhu. Mluvčí magistrátu Romana Macová zareagovala tím, že je možná preventivní úprava těsně před začátkem jevu, což se také ze strany města stalo, ale že v případě výraznějších mrznoucích srážek jsou i silničáři bezmocní.

„Důrazně se ohrazujeme proti některým tvrzením, že sypače nevyjely. Vozy jezdily již dopoledne a připravovaly povrch dle předpovědi počasí, aby se předcházelo následkům velmi nepříznivých klimatických podmínek. Realizována tak byla preventivní úprava komunikací i chodníků včetně nasazení pracovníků pro ruční úpravu komunikací, a to před začátkem jevu,“ uvedla Romana Macová a zdůraznila, že proti silnější ledovce víceméně neexistuje ochrana.

V Ústí bourala odtahovka s minivanem.
OBRAZEM: V Ústí bourala odtahovka s minivanem, nehodu řešili policisté

V současné době je situace výrazně klidnější, větší komplikace se nyní například se zpožděními vozů městské hromadné dopravy neočekávají. Nicméně sníh stále úřaduje a třeba situace v Doběticích byla k čtvrtečnímu poledni hraniční.