Za mrazivého počasí dorazil Míša s maminkou na individuální ukázku vozovny.

Dopravní podnik připravil pro nejmenšího fanouška prohlídku trolejbusové vozovny.„Během návštěvy neopomněl náležitě poukázat na některé typy trolejbusů, které jezdí na té či jiné lince, a že je škoda, že starší modely již tolik nevídá v ulicích města. Maminka se zmínila, že někdy je opravdu těžké se někam dopravit, jelikož s Míšou na zastávce čekají na konkrétní typ trolejbusu i desítky minut. Míša je totiž opravdový fanda," uvedl mluvčí dopravního podniku Luboš Heřman.

V servisním středisku Míšu nejvíce zajímalo uložení hnacích ústrojí trolejbusů a speciálně se několikrát ptal na elektromotory, uložené na bocích trolejbusů.

Ceduli dostal jako dárek

„Vše mu bylo dopodrobna vysvětleno. O diferenciálech, převodovce a navíječích jsme byli seznámeni spíše z jeho strany a jen jsme nevěřícně pokyvovali hlavou," dodal Heřman.

Před průjezdem myčkou si Míša všiml opodál stojících vysloužilých trolejbusů, připravených na likvidaci.

„Je zajímavé, že když jdou do šrotu, že pořád mají cedule s číslem. Proč je mají, když už je nepotřebují? Mně by se hodily, já když jezdím doma trolejbusem, nebaví mě psát ta čísla a takhle bych si je na něj mohl dát," uvažoval Míša, který si ceduli domů opravdu odnesl. A spolu s ní i řadu dalších dárků.

Dopravní podnik připravil pro nejmenšího fanouška prohlídku trolejbusové vozovny.