Městská policie Ústí nad Labem již osmnáct let zajišťuje a provádí výuku dopravní výchovy pro žáky základních škol v regionu Ústí nad Labem. Výuka probíhá v areálu Dětského dopravního hřiště v Krásném Březně.

"Vyučujícími jsou výhradně strážníci městské policie ze skupiny prevence kriminality a dopravní výchovy, kteří mají osvědčení o absolvování seminářů Ministerstva dopravy ČR k výuce dopravní výchovy na dětských dopravních hřištích," přiblížil mluvčí strážníků Jan Novotný.

Ve školním roce 2017/2018 se výuky dopravní výchovy zúčastnilo na šest tisíc dětí, a to z třiceti pěti základních škol. Na základě průběžných testů a závěrečných jízd na kole, podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti, byly stanoveny výsledky dopravní výchovy.

Nejlepší škola, třída a jednotlivci obdrželi od strážníků pohár, diplomy, drobné dárky a reflexní prvky, které do soutěže věnovalo vedení města Ústí nad Labem. "V letošním roce zvítězili žáci čtvrté třídy ZŠ České Mládeže," doplnil Novotný.

Preventisté Městské policie Ústí nad Labem předali ceny nejlepším žákům čtvrtých  tříd základních škol za dosažené výsledky při výuce dopravní výchovy.