Jak obří projekt, který získal 300milionovou dotaci z EU dopadne, nastínil v rozhovoru člen představenstva Stanislav Pavel.

Co nastane, když nedojde k dohodě s Moravostavem?
Stanislav Pavel.Zdroj: archiv Stanislava PavlaNejprve bych chtěl zdůraznit, že v žádném scénáři neexistuje možnost, že by park skončil v dražbě v rámci stávající exekuce. To bych chtěl vzkázat zejména zájemcům o výstavbu kasina či obchodního centra, kteří se kolem projektu motají. A pokud stávající věřitelé neakceptují naše nabídky, máme připraven ještě záložní plán, a pokud ani ten nedopadne, pak se budeme muset bohužel opět ubírat cestou insolvence, kde konečný výsledek pro věřitele bude v desetinách toho, co jim nyní nabízíme my.

Jaká konkrétní nabídka byla Moravostavu učiněna a kdy?
Moravostav dostal od Nupharo Parku konkrétní nabídku na vypořádání jejich pohledávek na úrovni 110 milionů korun. Nabídka byla odeslána mailem v pondělí 5. září ve 21:32, vyjádřit se má firma do pátku 17 hodin.

Počítáte s tím, že najdete někoho, kdo převezme všechny závazky, a tím celou situaci vyřeší?
Ne, je důležité, aby si věřitelé uvědomili, že nepřijde nikdo, kdo by zaplatil všechny dluhy. V českých zemích je totiž rozšířena představa, že restrukturalizace funguje přesně takto. To je velký omyl. Naším úkolem je soustředit všechny peníze v projektu, zamezit jejich utrácení za nesmyslné rady a služby všeho druhu a vše toto rozdělit věřitelům v maximální možné míře. To je restrukturalizace.

Jak funguje Nupharo Park nyní?
Pro současné nájemce vše funguje tak, aby se mohli nadále věnovat své činnosti. Naši lidé převzali účetní agendu a navštívili areál. V Nupharo Parku snad dokážeme sehnat někoho, kdo nám ukáže vše podstatné a budeme schopni Park dostat, ve spolupráci s Moravostavem, urychleně do dokončeného stavu. Společnost PDM Group (dodavatel technického projektu a dozor investora, pozn. redakce) s námi bohužel z důvodu ukončení smlouvy odmítá na tomto dokončení spolupracovat. Proto stávající nájemce a případné další zájemce o využívání areálu prosím o trpělivost.

Jak se Nupharo staví k otázce podezření ze zneužití dotace?
Mohu ujistit ministerstvo i všechny ostatní, že uděláme maximum pro to, aby se stát ani EU nemusely strachovat o svoje investované peníze.