Červená maska odpuzovala soutěžící, těžký řetěz nesl stopy po krvavé cestě. Některé děti však překvapil i vysokánský Mikuláš, který se tvářil nebesky a podle tajného scénáře rozdával sladké odměny za umělecké výkony. Božský anděl jako jediný žehlil nečekaný pláč a diplomaticky vyrovnával skóre.

Během chvilky se v místním divadle vytvořila dlouhá fronta natěšených soutěžících, kteří předstupovali před vtipného moderátora, který vypomáhal dětem jak mohl. Šikovný Marek zazpíval vánoční koledu, Lucinka přidala básničku, malý Kuba prezentoval vzornou spolupráci s maminkou. Pokud se někdo náhle zasekl uprostřed vystoupení, už tu byl anděl a napovídal.

Po hodině náročného čertohraní byla přestávka. Taneční skupina Margaretka ze Severní Terasy předvedla pekelný tanec. Solistou byl Marek Nocar a kolem něho poletovalo hned osm rohatých slečen.

Druhá část akce byla stejně vyčerpávající pro Radima Veselého a jeho tři chráněnce. Zástupy dětí nebraly konce, rodiče dokumentovali svérázné výkony, chválili, utírali slzy.

Jedna akce skončila, a druhá se chystá. Ústecký štrůdl - České jablko, v sobotu opět v DDM.