„Městu se podařilo zbourat sektorové centrum, které hyzdilo okolí Severní Terasy, ale tohle je spolu s hotelem Máj další ostuda, kterou tady máme. Kolem přitom vede hlavní silnice, po které jezdí mnoho návštěvníků a cizinců. Také lidé, kteří jezdí do nemocnice. Pěkná vizitka," stěžuje si redakci Vladimír Řeháček. Upozornil, že areál v okolí stavby je navíc využíván jako sklad. Stavební firmy tu prý někdy ukládají hlínu z různých stavebních akcí.

Podle obchodního rejstříku nemovitost patří pražské společnosti Chineridge, která se mimo jiné zabývá pronájmem nemovitostí a nebytových prostor. Deník se pokusil společnost kontaktovat prostřednictvím telefonního čísla, které je uvedeno na plakátu nabízející nemovitost k prodeji za 5,5 milionu korun. „Nemovitost je naše. Měli jsme s ní podnikatelský záměr, který nevyšel. Proto se ji nyní pokoušíme prodat," řekl Deníku muž, který telefon zvedl. Dodal, že o nemovitosti a její historii ví více jeho kolega. Deníku firma slíbila, že se s bližšími informacemi ozve, což se nestalo.

Podle realitního makléře Zdeňka Sehnálka nebude prodej podobné nemovitosti jednoduchý. „Obecně je zájem o podobné nemovitosti malý. Dá se v něm dělat jen omezená škála činností. Kromě peněz za jeho pořízení bude hodně stát i oprava," vysvětlil.