Zdejší parkety v hlavním sále jsou totiž v dezolátním stavu a návštěvníkům hrozí zranění.

Chybí kusy dřeva

„Byly špatné už před dvaceti lety, teď jsou doslova nebezpečné. Místy chybějí i kusy dřeva. Dámy s podpatky mohou lehce přijít k nepříjemným úrazům," říká učitel tance a starosta Chabařovic Josef Kusebauch.

Parkety se dle odborníků musí co nejdříve přebrousit a natřít. O rekonstrukci před několika dny už jednal ředitel kulturního střediska Ivan Dostál s vedením magistrátu.

Radní města původně schválili na opravu parket 200 tisíc korun, podle odhadů ředitele Dostála ale částka nestačí. „Byla nám tedy přislíbena účelová dotace, ve které je původních 200 tisíc také zahrnuto. Domnívám se, že cena by se mohla pohybovat mezi 300 až 400 tisíci," uvedl ředitel.

Zástupci magistrátu v současné době pracují na vypsání výběrového řízení, na základě kterého se odvine i předpokládaný termín rekonstrukce.

Do plesové sezony

„V kulturním domě by byli rádi, aby to bylo zhruba 14 dní. Chtějí stihnout výměnu parket do plesové sezony," sdělila Daniela Pilařová z tiskového odboru magistrátu.

„Záleží i na tom, jak velké plochy budeme dělat. Jestli pouze sál nebo i přilehlé prostory, přísálí, prostor u baru a další. Celá oprava ale musí proběhnout tak, aby co nejméně zatížila náš provoz," doplnil Dostál.

„Hlavní sál navštěvuje velké množství lidí, probíhají zde plesy i kurzy tanečních. Chceme, aby to byl důstojný prostor pro reprezentaci města," komentovala primátorka Věra Nechybová.

Taneční kurzy pro mládež od září do prosince provozují také manželé Rottenbornovi. Už 17 let.

„Parkety by potřebovaly opravit, ale musím podotknout, že nám vedení kulturního střediska vychází vstříc v tom, že opravdu havarijní místa, kde je třeba díra, operativně opravuje. Při našich kurzech tak žádné problémy nepociťujeme," řekla Martina Rottenbornová.