Organizace koupila dům od města v roce 2011 za 2,2 milionu korun. Projekt na jeho kompletní opravy chystala skoro dva roky. „Pokud se nám podaří zakázku bez problémů vysoutěžit a nebude se nic protahovat, tak bychom začali už v dubnu," řekla projektová manažerka Barbora Marešová. Rekonstrukce by podle ní měla být dokončena v září. Opravy budou stát asi 7,5 milionu korun bez DPH. Většinu peněz získala organizace z evropských fondů prostřednictvím dotačního programu Šance pro Váš rozvoj.

Opravami projde celý dům od suterénu po střechu. „Celý objekt bude zateplený, vymění se dveřní i okenní otvory, drobně se změní dispozice, změní se rozvody elektřiny, tepla i kanalizace," popsala Marešová.

Dům v Předlicích opraví Člověk v tísni.

V současné době působí Člověk v tísni v domě pronajatém od města, po dokončení rekonstrukce se přesune. „Budeme poskytovat všechny služby pod jednou střechou," doplnila Marešová. V budově tak bude předškolní klub Stromeček s klubem maminek nebo nový nízkoprahový klub pro mladé lidi Mixer. Zázemí tady budou mít i terénní pracovníci.

Na sousedním pozemku vedle opraveného objektu plánuje organizace postavit multifunkční hřiště, které bude přístupné i o víkendech.