37letý muž, který byl veden v celostátním pátrání, protože nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody, na sebe upozornil tím, že před policisty začal utíkat. Zamířil si to do jednoho z paneláků, ale odhalily ho kamery. A nepomohl mu ani majitel bytu, který ho ze začátku zapíral.

„Po informaci o kamerovém systému ho prozradil. Muž se tak dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekla policejní mluvčí  Veronika Hyšplerová.

V univerzitním kampusu UJEP hlídkují policisté se samopaly. Další hlídají nádraží i obchodní centra. Bezpečnostní opatření budou pokračovat i v dalším období.
Za mě dobrý, napsala Ústečanka o vraždění na fakultě. Navštívila ji policie

Druhý hříšník utekl z nestřeženého pracoviště, na které docházel z výkonu trestu odnětí svobody. Policisté měli popis a fotografii hledaného a prováděli prověrky míst, kde by se 45letý muž mohl nacházet. Jednou z lokací bylo i bydliště družky. „Ta, jak tomu velice často bývá, samozřejmě uvedla, že svého partnera dlouho neviděla,“ sdělila Hyšplerová.

Policisté ale provedli prohlídku celého domu i sklepních prostor, neušla jim ani sklepní šachta pod schody. „Po otevření dřevěných dvířek uviděli osobu, která se zde tísnila.“

Hospodám a podnikům na Ústecku v lednu zatápí nezvaný host. Mladá žena z restaurací a hospod utíká bez placení.
Chyť mě, když to dokážeš! Ústečanka má nové hobby, z hospod utíká bez placení

Policisté schovávajícího muže vyzvali, aby vyšel ven. Muž uposlechl a policisté v něm poznali hledanou osobu. „Po dotazu, proč utekl, muž odpověděl, že se mu stýskalo po družce,“ doplnila mluvčí Hyšplerová.  Útěkář byl eskortován na obvodní oddělení a následně skončil opět za mřížemi.

Mohlo by vás zajímat: Hazard se zdravím občanů. Ústí nechalo opravit jen polovinu lávky

Zdroj: Deník/Jan Pechánek