Není to však běžné kolo do terénu, nebo galuskáč na silnici. Tento speciál se většinou staví jako originál na míru odvážnému jezdci, který ignoruje fyzikální zákony. Někdy se vznáší vzduchem nad překážkou, jako by měl křídla, jindy po vzoru bujného hřebce panáčkuje na zadním kole a předstírá salto vzad.

„Začal jsem s přípravou svérázného sportu moc pozdě, ve čtrnácti letech. Nejslavnější jezdci biketrialu Kenny Baleay (Belgie) a Javi Alonso (Španěkslo) trénovali rovnováhu na speciálu už v šesti letech a rozdíl je znát. Výskok z místa bokem přes 1,6 m je přeci paráda a podobné kousky vystřihnou na požádání," vychvaloval zkušenější soupeře mladík.

Všestranný sportovec „Žoržo" sní o profesionální dráze a veškerý volný čas věnuje tréninku a studiu vysoké školy.

Takových nadšenců na jeho úrovni moc v kraji není, snad dva až tři. S trojnásobným mistrem světa Martinem Šimůnkem z České Lípy si někdy zatrénuje.

Bez trenéra se pravidelně zúčastňuje závodů Českého poháru a mistrovství republiky, podle možností vyjede i do zahraničí.

Před třemi roky byl 9. na mistrovství Evropy, ale to byl ještě nováček. V adresáři má spoustu termínů, a nejsou to jenom závody. Rád předvádí své umění školákům na různých akcích, kde se chlubí svými rekordy. Do výšky boční skok 7 palet, do dálky 12 ležících značkařů vedle sebe.

„Odvážných kluků najdete na ulici stále dost, ale vydržet náročný trénink vyžaduje víc než odvahu. Chtěl bych mít někdy třeba vlastní tým, učit kluky náročné triky a nabídnout jim víc než jízdu parkem. Já jsem se učil biketriál sám, své zkušenosti rád předám mladším."

V loňském roce Tomáš promoval na Katedře tělesné výchovy a sportu v Ústí, pohár mistra Evropy by rád získal dřív než další titul před své jméno. Zdravou ctižádostí hýří a cíl má jasný. Živit se sportem, který má rád.