Všichni čekali na Evu Vrabcovou Nývltovou, účastnici letních olympijských her v Riu, a dočkali se. Přesně v 11:15 se postavila drobná sportovkyně vedle Jany Vápeníkové, která reprezentovala republiku v biatlonu na ZOH v letech 1992 a 1994. Krásný byl i závod mužů, vyhrál ho triatlonista z Teplic. Závěr patřil štafetám a dětem.

Závod mužů se běžel na 40 minut a jedno kolo, dlouho vedl zkušený Michal Michálek, kterého v samotném závěru porazil Petr Veselý z Teplic. „Od svých šestnácti let dělám triatlony, dávám přednost delším tratím, ale dnes mi to prostě vyšlo. Schody byly nepříjemné, ještě víc mi vadí změna tempa. Standardní triatlony nemám spočítané, ale dvakrát jsem si zkusil extrémního ironmana. Plave se 3,8 km, na kole 180 km, maraton. Solidní zabíračka," svěřil se vítěz.

Potom komentátor představil Evu Vrabcovou Nývltovou. Několikrát mistrovství světa na lyžích, třikrát zimní olympijské hry. Vítězka běžeckého závodu Běchovice Praha, účastnice letní olympiády v Riu, kde obsadila na maratonské trati 26. místo a byla hodnocena jako desátá Evropanka. Účastnice mistrovství Evropy, rekordmanka na půlmaraton i maraton. Mohla v tréninkovém tempu zaběhnout závod na 30 minut a jedno kolo, ale ona to prostě jinak neumí. Vyhrála s velkým náskokem a loňský čas vylepšila o tři minuty.

„Moc ráda jsem přijala pozvání na běh kampusem, začínám na UJEP studovat dálkově obor Sport a zdraví. Odskočila jsem si z gymnastiky, po vyhlášení se musím vrátit zpět. Čeká mě první pomoc. Všichni byli báječní, hlavně děti," konstatovala držitelka zlatého poháru a milovnice Hříšného tance. Po chvilce přidala závěr. „Nikdy neříkám nikdy, příští rok bych ráda do Londýna a potom se uvidí."

Závěr bezvadné akce patřil rodinnému běhu a štafetám. Nejmladší byla tříletá Martina Pilařová, nejrychlejší štafeta ve složení Svítek, Dvorský, Čupr, Hons. Spokojená byla i Jana Vápeníková. Svou zlatou medaili z MS v biatlonu má z roku 1993, ale stále jí to běhá.

Vítězové jednotlivých kategorií
muži do 34 let 40 minut + jedno kolo
Petr Veselý 00:47:22

muži 34 45 let 40 minut + jedno kolo
Michal Michálek 00:48:10

muži nad 45 let 30 minut + jedno kolo
Luděk Hrbek 00:36:03

ženy do 40 let 30 minut + jedno kolo
Eva Vrabcová Nývltová 00:35:08

ženy nad 40 let 30 minut + jedno kolo
Jana Vápeníková 00:38:07