Sochu vytvořil, aby pomohl dívce Elen, která v sedmi měsících života ochrnula po očkování. „Z nemocnice jsme si donesli dceru, která se nehýbala," řekla její matka. Usilovným cvičením nyní dívka může používat chodítko, ale potřebuje další terapii. V té ji peníze pomohou. Sochu koupil majitel pivovaru Na Rychtě Martin Prachař. „Umístíme ji u nás v pivovaru," prozradil.

Ovšem celé páteční dopoledne bylo hlavně o závodech dřevorubců. Ve čtyřech disciplínách nakonec vyhrál Jan Svoboda. Zvláště mužům se výkony všech dřevorubců velmi líbily. „Když se snažím přeseknout nějaký klacek, často do něho buším, a nic se neděje. Jim stačí několik desítek sekund na obrovský kmen," obdivoval výkony Radek Staněk.

Ovšem na své si přišly i malé děti. Zvláště když se objevila hvězda dětských diskoték Míša Růžičková. Lákaly je i další atrakce, například obří nafukovací koule, ve kterých se mohly pohybovat v bazénu s vodou. „Bylo to super, nejlepší věc tady," tvrdil Roman Beňo.

Podle Martina Komárka je v Česku jen asi 25 špičkových sportovních dřevorubců. „Kdo se jím chce stát, musí se přihlásit na tréninkový camp," uvedl. Podle něho ale většina účastníků odpadne, když zjistí, o jak namáhavý sport jde. Kdo v pátek neměl možnost dřevorubce vidět, může se těšit za rok. Organizátoři slíbili další ročník.