V sobotu byly na programu jak divadelní představení od divadel ÚDIF a Krabice Teplice, tak i například kreativní workshop Jeleni nelení, dětská kapela Kujme Pikle nebo živý divadelní trailer k dramatu Amerikánka.

Drama na Střekově: Žena chtěla vyskočit z okna, partner ji mlátil. Policie zasáhla.
Drama na Střekově: Žena chtěla vyskočit z okna paneláku, partner ji mlátil

Cílem festivalu je propojení lokálních umělců se známými jmény a také podpora ekologie. Akce na navíc snaží následovat a ukazovat veřejnosti světové trendy festivalové kultury, jako je třídění odpadu, udržování „zero waste“ etiky a představuje současné technologie, které posouvají kulturní zážitek i do oblasti udržitelnosti. Festival Energie pro kulturu letos zavítal do Hodonína, Hradce Králové, Českých Budějovic, Třebíče, Ústí nad Labem a vše zakončí 22. - 23. září v Plzni.

Leontýna Sedlmayerová, 11. září 2023, 3420 g, 50 cm, Jiřetín pod Jedlovou. Foto: se souhlasem rodiny
Podívejte se na miminka narozená v Ústeckém kraji v 37. týdnu roku 2023

„Jsem ráda, že se nám opět podařilo poskládat v týmu bohatý kulturní program, který spojí lokální umělce s těmi mainstremově známými a dopřeje tak návštěvníkům kulturní zážitky pro celou rodinu“ popisuje Martina Tůmová, organizátorka festivalu. „Festival původně vznikl na podporu umělců během covidu a jeho cílem bylo pomoci kulturním a vzdělávacím institucím v regionech. Od té doby jsme už objeli 21 měst, festival navštívilo okolo 50 tisíc návštěvníků, vystoupilo na něm 126 umělců nebo souborů z toho 26 souborů ZUŠ a okolo 30 místních souborů a umělců,“ vyjmenovává za pořádající agenturu Robin Fritzen.

Mohlo by vás zajímat: Ústí patřilo půlmaratonu, běhali profíci, amatéři i rodiny s dětmi

Zdroj: Deník/ Adéla Stejskalová