Organizátor akce Pavel Filipovský tvrdí, že Orbito je jediný filipínský léčitel, který smí svoji metodu praktikovat v USA. Používá takzvanou nekrvavou metodu.

„Moje metoda je založená na víře v Boha, skrze kterého léčím," řekl Orbito Deníku. S lidmi, kteří přišli na jeho seanci, se proto hlavně modlil, žehnal jejich vodě a předmětům a prováděl žehnání kokosovým olejem tak, jak je psáno v Bibli. Následně ho zájemci mohli soukromě navštívit na několik minut, kde probíhala terapie.

Na Bibli se při mnoha otázkách Orbito odvolával. Například když tvrdil, že jeho metoda může pomoci i lidem, kteří v Boha nevěří. „Budu se modlit za ně," uvedl a našel pasáž, která takový případ popisuje. Podle něho je ale účinnější, když pomoc přichází z obou směrů a člověk věří.

Filipovský tvrdí, že Orbito je na Filipínách velmi populární. Má tam i školu s pyramidou, kde mohou studovat jeho žáci. „Na Filipínách je v duchovním světě známý jako třeba Karel Gott," prohlásil Filipovský. Deník v pondělí oslovil pět Filipínců. Ani jeden jeho jméno ale nezná. „Nikdy jsem o něm neslyšela," uvedla třeba Maryflor Caraatová z Manily.

Orbito Deníku řekl, že se léčení věnuje již 57 let. Kolika lidem pomohl, ale nikdy nepočítal. „Asi to jsou miliony," tvrdí. Vysvětlil, že na seance v jejich centru chodí stovky i tisíce lidí jak z Filipín, tak z celého světa. Do léčby proto zahrnuje všechny tyto počty.

Ještě letos se nejspíše i Ústečané dočkají také léčitelů, kteří používají krvavé metody operace rukama. „Není to tak, že před tím v drůbežárně seženu játra a krev,"ujišťoval Filipovský.